סטודנטיות וסטודנטים

המדריך לסטודנט.ית בשנקר

ברוכים הבאים לשנקר! היה קשה להתקבל, הא? אנחנו לא יכולים להבטיח לכם שעומד להיות קל בשנים הקרובות, אבל אין לנו ספק שהמאמץ שווה ושלא תשכחו כל-כך מהר את תקופת הלימודים שלפניכם!

כדי לעזור לכם להתמצא בנעשה מסביב, הכנו לכם מדריך שימושי להישרדות בקמפוס. לגזור ולשמור:

 • איפה לומדים ואיך מגיעים? שנקר שוכנת ב-3 מתחמים מרכזיים ברמת-גן (כולם בטווח הליכה קצר האחד מהשני): בניין מיטשל ברחוב ידע-עם 8, בנין פרניק ברחוב אנה פרנק 12 ובניין עלית בז'בוטינסקי 8. לפירוט מיקומי המחלקות האקדמיות והיחידות המנהלתיות, למפת הגעה ולפירוט קווי אוטובוסים לחצו כאן!
 • זקוקים לסיוע כלכלי? המדור למלגות ולרווחת הסטודנטים, הפועל במסגרת דקנאט הסטודנטיות והסטודנטים, מעניק מדי שנה מלגות ופרסי הצטיינות ומציע פתרונות שונים להתמודדות עם קשים כלכליים.

דקנאט הסטודנטיות והסטודנטים

זקוקים לעזרה? אנחנו עומדים לרשותכם בכל בעיה…

איך אשמור על זכויותיי? חוק זכויות הסטודנט מעגן את זכות הגישה להשכלה גבוהה ולשוויון הזדמנויות ומבטיח זכויות יסוד של חופש ביטוי, התאגדות וקבלה ללימודים, כמו גם זכויות סטודנטים המשרתים במילואים. בין כתלי המכללה מהווה אגודת הסטודנטיות והסטודנטים, המורכבת מנציגים מחלקתיים הנבחרים מדי שנה, את הכתובת לכל עניין שדורש סיוע ועזרה מול המערכת. בתוך כך, היא גם אחראית על שלל אירועים והטבות המתקיימים במהלך השנה למענכם ובשבילכם.

לוח שנה אקדמי / תשפ"ג

מתי מתחיל הסמסטר ומתי תקופת הגשות

 • אם בסוף היום אני רוצה להמשיך ללמוד מהבית? מערכות המידע המקוונות של שנקר מאפשרות לכם גישה מרחוק לתכנים אקדמיים של הקורסים בהם אתם משתתפים, כמו גם למגוון מאגרי מידע, לקטלוג הספרייה ולהארכת מועדי השאלת ספרים שברשותכם. כל הפרטים כאן!
 • קראו לכם למילואים? רכזת המילואים תסייע לכם בהגשת בקשה לדחיית מילואים (ולת"ם) ובכל הנוגע למימוש זכויותיכם עם שובכם ללימודים.
 • לא מצאתם פתרון לבעיה שלכם? במידה ופניתם לגורמים הרלוונטיים (מזכירות המחלקה, מתאמת אקדמית, ראש המחלקה, אחראי מעבדה וכו') ולא קיבלתם סיוע מספק או תשובה לבעיה, ניתן לפנות לדקנאת הסטודנטיות והסטודנטים לבקשת עזרה.
 • בעלי לקויות למידה או מוגבלויות? עולים חדשים? שפת אמכם אינה עברית? צוות הִלה (המרכז לקידום הסטודנט) יתאים לכם סיוע ותמיכה פרטניים ויציע לכם מגוון אפשרויות וכלים למימוש מלוא הפוטנציאל שלכם.
 • מתקשים להתמודד לבד? המרכז לייעוץ פסיכולוגי מציע עזרה מקצועית לשיפור איכות החיים ורמת התפקוד באופן פרטני או קבוצתי, בחיסיון מלא ובתעריף נגיש.

המרכז לקידום הסטודנט

מתקשים בשגרת הלימדים?. אצלנו תמצאו סיוע, תמיכה…

מתקשים בשגרת הלימדים?. אצלנו תמצאו סיוע, תמיכה…

 • איפה מנסרים ואיך מפסלים? ברחבי הקמפוס פועלות מגוון סדנאות מקצועיות ומאובזרות הפתוחות לסטודנטים מכל מחלקות הלימוד (עיצוב, אמנות והנדסה), בהן תוכלו ליצור ולהכיר כלים טכניקות חדשות. בעמודי הסדנאות תמצאו פרטים בנוגע להכשרה אותה יש לעבור לפני תחילת העבודה.
 • רוצים לסייע ולתרום? היחידה למעורבות חברתית של שנקר מובילה מגוון פעילויות חברתיות עם אוכלוסיות שונות, חלקן עבור מלגה. הקליקו לפרטים המלאים!
 • איפה קונים ציוד ללימודים?  מאחורי בניין המחחלקה לעיצוב פנים, מבנה וסביבה (אנה פרנק 12) תמצאו את חנות האביזרים והציוד "ונטורה" – שם שעוד תכירו היטב – וסניף נוסף מצוי בקומת הקרקע של בנין המחלקה לאמנות רב-תחומית (ז'בוטינסקי 8, רמת-גן). מחפשים מציאות? שווה להצטרף לעמוד הפייסבוק המוקדש למכירה וקניה של ציוד יד-שנקר בשנקר.

وِرَش شنكار

من الحياكة والنسيج وحتى الطباعة والخشب والمعادن: تحت أمر… ←

 • מחפשים עבודה? המרכז להשמת סטודנטים ובוגרים מציע מגוון משרות חלקיות ומלאות בתחומים שונים, כמו גם הדרכות וסדנאות למחפשי עבודה, ומפעיל עמודי פייסבוק פעילים בהם תוכלו להתעדכן אונליין במשרות רלוונטיות.
 • מה אוכלים היום? במתחם התואר השני, סמוך לבנין מיטשל (אנה פרנק 12) תמצאו את הקפיטריה המרכזית של "קרנף", שמציעה מזון ושתיה במחירים מפוקחים. בנוסף, במרחק הליכה קצר – לאורך רחוב תובל – תמצאו מגוון אפשרויות עשיר של ארוחות בכל תקציב.
 • איך יודעים מה קורה בשנקר? במהלך השנה מתקיימים אינספור אירועים, תערוכות והרצאות בתחומים שונים, סטודנטים ובוגרים זוכים בפרסים, מציגים עבודות ומפתחים פרויקטים יוצאי דופן.
בודק...