רשות המחקר, הפיתוח והיצירה

המעבדות לבדיקות טקסטיל

עיצוב: נעמה בן משה. צילום: אחיקם בן יוסף.

הצלחה בשוק הטקסטיל והאופנה המקומי והבינלאומי נמדדת בטיב המוצרים ובמקוריות העיצוב שלהם, ובכדי להבטיח זאת, נדרשים יצרנים ויצואנים לעמוד בתקנים בינלאומיים.

המעבדות לבדיקת טקסטיל של שנקר הוקמה במטרה בשנות ה-70' במטרה לספק לתעשייה שירותי בדיקה וייעוץ מקצועיים, אמינים ובלתי-תלויים. בשנת 1994 הכירה בהן הרשת הבינלאומית Marks&Spencer כמוסמכות לבצע בדיקות בהתאם לתקניה המחמירים ולבדוק ולאשר את מעבדות המפעלים השונים המייצרים עבורה מוצרים בישראל ובסביבתה. בכך הצטרפו למספר מצומצם ביותר של מעבדות ברחבי העולם, הרשאיות להעניק חותמת אישור זאת.

המעבדות מצוידות בציוד ובמיכשור המתקדמים ביותר, המאפשרים בדיקות בהתאם לתקנים בינלאומיים שונים, בהם: B.S, EN, ISO, AATCC ו-ASTM-D. כל הבדיקות מבוצעות ביעילות ובמהירות, תוך שמירה קפדנית על סודיות.

המעבדות מציעות מגוון שירותים מקצועיים:

  • בדיקת תכונות פיזיקליות וכימיות של חוטים ובדים, כגון שעור ופיתול חוט, חוזק חוטים ובדים, עמידות בד לכידור, שחיקה, הרכב איכותי וכמותי של סיבים, יציבות הבד בכביסה ועמידות צבע בכביסה, שפשוף, זיעה, אור, מי ים ובריכה ועוד.
  • בדיקת עמידות מוצר במפרט נתון ומתן חוות דעת בנוגע להתאמת איכות המוצר לדרישות המזמין. שירות זה עונה במיוחד על הצרכים של מפעלים המייצאים לחו"ל וחייבים לבדוק את מוצריהם על פי דרישת הלקוחות שלהם בחו"ל וליבואנים המעוניינים לבדוק מוצרים מול דרישה/מפרט.
  • מציאת הסיבה לפגמים וייעוץ לגבי פתרון הבעיה, לדוגמא: נזק כימי לבד, היווצרות פסים בסריג וכו'.
  • כתיבת מפרטים למוצר, לבדים או לתהליכים.
  • יעוץ טכנולוגי בתהליכי ייצור.

בראש העמוד: עיצוב: נעמה בן משה. צילום: אחיקם בן יוסף.

בודק...