סטודנטים עם מוגבלות פיזית, חושית או נפשית קבועה

המרכז לקידום הסטודנטים - הִלה - מעמיד לרשותם של סטודנטים עם מוגבלות (נכויות פיסיות, חושיות, נפשיות) שירותי תמיכה, ייעוץ וליווי באמצעות רכז/ת הנגישות, במטרה להנגיש עבורם את הלמידה ואת ההיבחנות.

  1. בקשת התאמות

תהליך בקשת ההתאמות על רקע מגבלה פיזית, חושית או נפשית, מתחיל בפגישה עם רכזת הנגישות. כדאי להגיע עם אישורים רפואיים מעודכנים, מסמכים מהביטוח הלאומי או משרד הבריאות (אם יש כאלה). כל בקשה מתבססת על חוות דעת רפואית שיש לתת לרופא המומחה המטפל למלא.

ניתן להגיש בקשות להתאמות עד חודש לפני מועד הבחינות בכל סמסטר. במקרים חריגים ניתן יהיה להגיש בקשה לאחר תאריך זה ללא התחייבות למימוש ההתאמות באופן מיידי.

ההתאמות ייקבעו בהתאם לצרכים העולים מהמגבלה ומהתמודדויות המיוחדות ללימודים בכל מחלקה. ההתאמות יתייחסו הן להתאמות בדרכי למידה והן להתאמות בדרכי היבחנות והן יכולות להיות זמניות או קבועות.

שימו לב: סטודנט עם מוגבלות פיזית, חושית או נפשית זמנית יכול לפנות לרכזת הנגישות בצירוף אישור רפואי מרופא מומחה ולבדוק אפשרויות להתאמות זמניות.

  1. ייעוץ וליווי אישי
  2. סיוע לימודי לזכאים
  3. סדנאות פיתוח והעשרה 
  4. טכנולוגיות מסייעות 
  5. הדרכה במיצוי זכויות בביטוח לאומי/משרד הבריאות - ניתן לבדוק מול רכזת הנגישות את האפשרות להגיש תביעה לביטוח הלאומי או למשרד הבריאות על רקע המגבלה ו/או למצות את הזכויות המגיעות לך כסטודנט, בגין אחוזי נכות שכבר נקבעו. לתביעת נכות כללית לחצו כאן.

לפרטים נוספים ולקביעת פגישת ייעוץ צור קשר

  • טלפון: 03-6110181
  • דוא"ל:   neg-hila@shenkar.ac.il
  • כתובת: אנה פרנק 12, בנין עיצוב פנים מבנה וסביבה, כניסה ב'.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים