קהילות הסטודנטים בפרדס כץ

תכנית קהילות הסטודנטים תוצרת הארץ בשיתוף מכללת שנקר, פועלת על מנת להקים קהילות סטודנטים אקטיביסטים בפריפריה הגיאו-חברתית, במטרה להצמיח קהילות צעירות אשר ייקחו אחריות על החברה הישראלית ליצירת חברה מתוקנת וצודקת. 
 
פרדס כץ היא שכונה המאופיינת באוכלוסייה חילונית ודתית יחד והפוטנציאל הטמון בה הוא אדיר. מיקומה במרכז הארץ, בסמיכותה לעיר רמת גן ובעיקר למכללה.
 
המפגש עם חבורת צעירים חדורי מוטיבציה שהגיעו לפריפריה החברתית מתוך בחירה מיד מחזקת את הערך העצמי של תושבי השכונה ומסמנת עבורם אלטרנטיבה ודוגמא אישית. 
 
 
לצד כל אלה, תשומת הלב והיחס האישי שמקבלים התושבים מהסטודנטים, ומאידך החיבוק שמוענק לסטודנטים מצד התושבים, יוצרים יחד קהילה חדשה ומחוסנת. המטרה היא כי במהלך לימודיהם יתחברו הסטודנטים למקום ולאנשים, וחלקם הגדול יחליט לקבוע את עתידו באזורים אלה.
 
התכנית פועלת בשיתוף מכללת שנקר וקוראת לסטודנטים לעבור לגור קרוב למכללה, לקבל מלגת לימודים והשתתפות בשכר דירה בסך של עד 16,000 ש"ח ולקחת חלק בחיי קהילה אקטיביסטים.

 

הקהילה נפגשת אחת לשבוע לערב קהילה מגבש, עורכת שבתות קהילה משותפות, חגים, טיולים, סמינרים ועוד. במקביל, הסטודנטים פועלים בעיר על מנת לקדם התחדשות בדגש על התאמת העיר לצעירים דרך הפעלה של עשרות משימות חברתיות.
 
 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים