ACT Shenkar Venture Design Accelerator – DEMO DAY

קהילתי

ACT Shenkar Venture Design Accelerator – DEMO DAY

תקופת משבר הקורונה טרפה את הקלפים ויצרה הזדמנויות למיזמים חדשים. גם כאשר העולם נעצר, היצירתיות בשנקר נמשכה. תכנית ההאצה של המרכז לחדשנות ACT Shenkar, יצאה לדרך ביולי 2020 עם מקבץ יוצא דופן של מיזמים צעירים ומבטיחים בתחילת דרכם המגיעים מהמחלקות השונות בשנקר. 

במיוחד בשנה זו יצאנו לדרך עם תחושה של אחריות מיוחדת שמוטלת עלינו לייצר הלך רוח חדש בתהליכי יזמות וחדשנות, להבין מהם הדברים ההכרחיים והמהותיים לעסוק בהם ולהשקיע בהם. 

דרך הפרויקטים בתכנית ניתן לקבל הצצה לתחומים שמעסיקים היום את הסטודנטים.ות, הבוגרים.ות והמרצים.ות שלנו אשר יובילו ותובלנה את תעשיות העתיד; המציעים.ות פתרונות מיטיבים בתחומי קיימות ואחריות סביבתית, בריאות מנטלית ופיזית ואיכות הקשרים הבינאישיים שלנו. 

את התוצרים הסופיים הציגו הבוגרים והבוגרות שלנו באירוע דמו דיי חגיגי, במהלכו  גם חזרנו ופגשנו מיזמים בוגרי תכנית היזמות משנים קודמות, דרכם זכינו לקבל פרספקטיבה נוספת של התפתחות המיזמים  על ציר הזמן, ולשמוע על שיתופי פעולה מרתקים בין עיצוב להנדסה.

הכירו את בוגרי.ות תכנית ההאצה מחזור 2020

Seam.ai: פלטפורמת מבוססת בינה מלאכותית המאפשרת למותגי אופנה קטנים-בינוניים, לייצר אופנה בכמויות קטנות ובמחירים הוגנים ותחרותיים. האלגוריתם שעומד בליבת הפלטפורמה מחבר פריטי אופנה דומים אשר יכולים לעלות על אותו פס ייצור לכדי מעין קבוצת רכישה גדולה. הדבר מאפשר לשלוח את הפריטים לייצור במפעלים גדולים ובכך לייצר להם ביקושים נוספים ולהוזיל את עלויות הייצור של מותגי האופנה, תוך שמירה על איכות הייצור, איכות הסביבה, ואיכות החיים של העובדים במפעלים שנבחרו בקפידה.

יזם: דודי כהן, סטודנט, המחלקה לעיצוב אופנה

Re: make – הבית הישראלי לאופנת מיחדוש: יצירת בגדים חדשים מבגדים קיימים. מרקטפלייס RE: make יחבר בין פריטי יד שנייה לקהילת המעצבים של ישראל ויחזק קהילת צרכנים החושקת בפריטים ייחודיים. בזכות תהליך Upcycle ; עיצוב מחדש, במטרה לייצר כלכלה מעגלית המקדמת יצירה ישראלית – ששומרת על איכות הסביבה.

יזמות: שני דוידוף, בוגרת בית הספר להנדסה תעשייה וניהול 2020, אוליביה דורי

MomBra: חזיית הנקה ייחודית עם רפידות נשלפות ורב פעמיות, המבוססות על טקסטיל חכם. החזייה מעוצבת בטכניקת סריגה שמחקה את החזה של האישה על פי השינויים ההורמונליים שהיא עוברת, בשילוב רפידות הנקה רב פעמיות המורכבות בצורה ייחודית ומותאמות לחזיית ההנקה.

יזמת: שני עוזי, סטודנטית המחלקה לעיצוב טקסטיל

Wellibie Circles of Gratitude: פלטפורמה המטפחת הוקרת תודה ותקשורת אמפתית בסביבת בית-החולים ככלי למניעת תשישות תעסוקתית בקרב צוותים מטפלים. הפלטפורמה מורכבת מצמיד זיהוי לצוותים המטפלים, אפליקציה לצוותים, למטופלים ולבני המשפחה ומערכת לניהול, איסוף וניתוח נתונים לבית החולים.

יזמים ויזמות: מאירה לוי, מרצה בכירה בבית הספר להנדסת תעשייה וניהול, מיכל פאוזנר מרצה בכירה במחלקה לתקשורת חזותית, איליה סברדלוב, סטוד המחלקה לתקש״ח, קרין מסטיסלבסקי, סטודנט המחלקה לתקש״ח, נועה בויקיס, סטודנטית בית הספר להנדסת תעשייה וניהול, ליאת וקס, בוגרת תואר שני – כיתת עיצוב למהנדסים 2020, יואב אסא, נתי אולינקי, מרצה החוג לריפוי בעיסוק אוני׳ ת״א.

TOTO: חוויה רפואית לילדים בבית חולים המורכבת ממוצר חדש בשם TOTO, הנועד להגדיל את מעורבת הילד/ה בטיפול ולהפוך את החוויה לנעימה יותר.

יזם: דניאל שילה, בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי 2020.

VERLO: מכשיר חכם בעל שני גלגלים עם מנוע קטן המאפשר לאדם לקוי ראייה\עיוור ללכת בבטחה ברחוב ללא צורך במלווה, כלב נחייה או תכנון מוקדם של מסלול ההליכה. VERLO קולט את הסביבה, מתחבר לאפליקציות ניווט, מסעדות, חנויות ועוד. הוא מנתב בבטחה את המסלול של האדם העיוור ומאפשר לו להתנייד במרחב באופן עצמאי.   

יזמת: תהילה בן חורין, בוגרת המחלקה לעיצוב תעשייתי 2020.

In-Vent:  פתרון ייחודי לטיהור אוויר בצורה טבעית, אשר עושה שימוש במערכת מבוססת צמחייה שמטרתה לסנן אוויר במבנים פנימיים.

יזמת: לילך אריק, סטודנטית המחלקה לעיצוב פנים, מבנה, וסביבה.

WINDRONE: מיזם המציע פתרון פואטי למוצר טכנולוגי. WINDRONE הוא ערכת עפיפון לרחפן המאפשר לו לרתום את האנרגיה הטבעית של הרוח לתעופה ושהייה באוויר.

יזמת: גל כהן, בוגרת המחלקה לעיצוב תעשייתי 2020.

Bondy: מותג המציע סדרה של ערכות יצירה ומשחק המיועדות לחיזוק הקשר בין הורים וילדים. הערכות עוסקות ברגעי יומיום פשוטים, כמו גם אירועים משמעותיים, משמחים ומאתגרים;  כגון עליה לכיתה א', פרידות, הולדת אח/אחות, מעבר דירה, הכנס לתור אצל רופא ועוד רבים. הערכות מפותחות בלווי אנשי מקצוע מתחומי הדרכת הורים וטיפול רגשי בילדים, ומכילות פעילויות אותם יוצרים יחד. התוצרים הם משחקים הבונים כלים ליצירת תהליכים חיוביים ומהנים, השלובים בתחושת שליטה, מודעות ומעניקים בטחון לשני הצדדים.

יזמת: הדס ארנון, בוגרת תואר שני בעיצוב 2019, בוגרת תואר ראשון בעיצוב תעשייתי 2008

בודק...