המחלקה לתקשורת חזותית

ראש המחלקה: מר דקל בוברוב
משך הלימודים: ארבע שנים (160 נקודות זכות)

המחלקה מעניקה את התואר בוגר בעיצוב תקשורת חזותית Bachelor of Design - Visual Communication

תחום התקשורת החזותית עוסק בהעברת מסר באופן חזותי: המידע מגיע לעין, המעבירה אותה למודעות, לשכל ולרגש. המקצוע עוסק ביצירת גירויים חזותיים שמטרתם לגרום לשינוי תודעתי אצל הצופה, להבנה, להנאה, להנעה וכו', כשרגלו האחת של התחום נמצאת בעולם האמנות והיצירה והשנייה נטועה בעולם השיווק והמכירות.

ככלל, ניתן לומר שהתחום עוסק במניפולציות: מניפולציות על הסביבה הפיזית שבה אנו חיים (למשל: מערך שילוט), כמו גם מניפולציות על מי שנחשף לעבודתנו (כמו למשל, שינוי עמדות לגבי מועמד לבחירות). 

העוסקים בתקשורת חזותית מעצבים את הסביבה החזותית ובכך משפיעים על אספקטים רבים של התרבות, התקשורת, המסחר, החברה והמרחב הציבורי.

 ענת סנדובסקי, שנה ד', פרויקט גמר

בעשורים האחרונים הולך המקצוע ומתרחב: השילוב של האינטרנט, מכשירי הטלפון החכמים, ה-GPS, הטאבלט, הספר האלקטרוני ועוד ממשקים חדשים המומצאים מדי רגע, יצר עולם ויזואלי ותקשורתי חובק כל, הנמצא בכל מקום ובכל זמן.

המקצוע, שבעבר עסק בדו-ממד בלבד, עוסק כיום גם בעיצוב בשלושה ואף בארבעה ממדים (כשהרביעי הוא ממד הזמן). הגבולות בינו לבין עיצוב מוצר וסביבה, קולנוע ואנימציה, נעשו מטושטשים באופן המחייב את הסטודנט להתמודד עם חומרים וחלל, זמן וקול. שינויים מהירים אלו דורשים מהסטודנט יכולת אלתור, יצירתיות, גמישות וסקרנות.

המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר, שביססה את מעמדה כאחת מהטובות בארץ, שואפת למצוינות מקצועית ואינטלקטואלית כאחת: אנו מקנים לסטודנט הבנה נרחבת בכל התמחויות העיצוב הרלוונטיות לתחום ומעודדים יצירתיות, מקוריות ורגישות למאפיינים הצורניים והעיצוביים של המציאות. המחלקה נותנת מקום למגוון רחב של התנסויות ולימודים מעשיים, הומאניים ותרבותיים. לסטודנטים ניתנים כלים לפיתוח עצמי כיוצרים ייחודיים, תוך כדי התייחסות לסביבה בה הם לומדים וחיים: הסטודיו, העיר, החברה, המדינה, עולם הכלכלה והתעשייה.

בראש העמוד: דניאל מור, שנה ד', קורס מדומינת

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>