התכנית לתואר שני בעיצוב

מנהלת התואר השני בעיצוב רב-תחומיפרופ' יעל מוריה
משך התכנית: שתי שנות לימוד (60 נקודות)
התכנית הבינתחומית מעניקה תואר מוסמך בעיצוב (M.Des) *

תכנית התואר השני בשנקר מציעה לסטודנטים מערכת לימודים המכשירה אותם לקראת אינטגרציה של שיטות ותהליכי עיצוב עם עקרונות של חשיבה תיאורטית ביקורתית, בסביבה שהיא רב ובין-תחומית באופייה, לקראת יצירת ידע חדש בממשקים שבין התחומים.

בואו להוביל: התואר השני בעיצוב רב-תחומי מהווה מסגרת המשך לבוגרי תארים ראשונים בתחומי העיצוב השונים, המעוניינים להמשיך את התפתחותם האקדמית והמקצועית ולהרחיב את טווח ההשפעה שלהם כמעצבים במעגלים השונים - כמעצבים פעילים ומציגים, כיזמים, כמנהלי עיצוב, כאנשי פיתוח וניהול מוצר וכמחנכים לעיצוב

סביבת לימודים בינתחומית
שנקר, כמכללה השוקדת על טיפוח תרבות של שיתוף פעולה בינתחומי מזה כעשור, פיתחה לאורך השנים מסגרות חינוכיות שונות המגשרות בין הפקולטות להנדסה ולעיצוב ופתחה מרכזי מחקר בתחומים של חדשנות בטקסטיל וטכנולוגיות אינטראקטיביות. תשתית זו, מהווה בסיס פורה להוראה של מחקר עיצוב מעשי ויישומי ולפרויקטי גמר השואבים מתחומי הידע ושיתופי הפעולה המתקיימים במחלקות ובמרכזים השונים בשנקר.

מטרת התוכנית היא עידוד ויצירת ממשקים בין תחומי עיצוב וגופי ידע שונים, שיתוף סטודנטים במחקר יישומי, התנסות אקספרימנטלית במגוון גישות, טכניקות וטכנולוגיות עכשוויות בעיצוב, כמו גם היכרות מעמיקה עם היסטוריה, תיאוריה וחשיבה ביקורתית. בנוסף, הלימודים בתואר השני מקנים לסטודנטים הזדמנות להגיש את מועמדותם למעורבות בפרויקטים בינלאומיים דוגמת Sugar Network המיועד לסטודנטים הנמצאים בלימודי מוסמכים ברשת של מוסדות מובילים; בפרויקט RISE Horizon 2020 העוסק בכלכלה מעגלית ומציע שימוש בשאריות מתעשיית המזון והחקלאות עבור עולם האופנה; במחקרים במרכז לעיצוב וטכנולוגיה ע"ש כדר, ביניהם, ״אינטראקציות חדשות במרחבי למידה״ בשיתוף עם חברת מיקרוסופט ופרויקטים בתחום של סנכרון-בין-אישי בשיתוף מוזיאון המדע על שם בלומפילד.

מעגלי השפעה
מסגרת ההוראה הרב-תחומית הקיימת בשנקר מזמנת אתגר והזדמנות גדולה ליצירת צוותי עבודה וחשיבה שיהיה בכוחם להתמודד עם האתגרים המשמעותיים הסובבים אותנו מתוך עמדה של אחריות חברתית, אזרחית וסביבתית. הסטודנטים הלומדים בתכנית ייצאו ממנה כשהם אוחזים בכלים וגישות פרקטיים ותיאורטיים המאפשרים להם לייצר השפעה במעגלי פעולה שונים - מיזמות חברתית, חינוכית, עירונית או תרבותית ועד מסחור ידע ופיתוח מוצרים ושירותים חדשים.

מי מתאים?
בוגרי תואר ראשון במוסדות אקדמיים מוכרים בכל תחומי העיצוב: תקשורת חזותית, איור, עיצוב תעשייתי, עיצוב אופנה, טקסטיל, תכשיטים ואביזרים, וגם לבוגרי תחומים אחרים כאדריכלות, אמנות, עיצוב פנים, קולנוע (בכפוף לתכנית השלמות). 

איך זה פועל?
התוכנית לתואר שני מתקיימת במשך שנתיים בימי ד' משעות הצהרים ובימי ה', על-פי השנה האקדמית המקובלת בשנקר.

* קבלת התואר מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה

בראש העמוד: פרויקט הגמר של דרור גולדבאום - בוגר התואר השני בעיצוב רב-תחומי (2019)

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>