עיצוב תעשייתי

המחלקה לעיצוב תעשייתי

ברוכים הבאים למחלקה לעיצוב תעשייתי, שנקר. 

מכסא שאפשר לשבת עליו לארוחת ערב ועד מערכת שמע לחירשים, מסבון שמפתה ילדים לרחוץ ידיים ועד מערכת הצנחת מזון במקומות מוכי-אסון, עיצוב תעשייתי נמצא בכל העולם שסביבנו.

כל מכלול שמגירה מחליקה עליו במגע יד קליל פנימה והחוצה, כל מגירה שזקוקה למכלול שכזה כדי לנוע בחופשיות וכל ארון שהמגירה שוכנת בו, מעל ומתחת למגירות כמוה – כל אלה צריכים מישהו שיודע להגות, לתכנן ולבצע דברים שכאלה – מעצב/ת תעשייתי/ת.

ויש מה לעשות שם – לחקור דפוסי התנהגות, להתבונן במשתמשים, ליישם מתודולוגיות, להתחשב בקשיים, להתגבר על בעיות, להמציא שיטות, למצוא פתרונות, וכמובן כמובן – לעצב. עיצוב חדשני, מקורי ובה בעת גם רלוונטי ושימושי. 

והנה הגעתם למחלקה לעיצוב תעשייתי. 

לאורך 4 שנות הלימודים זוכים הסטודנטים לחינוך גבוה לעיצוב, הן במישור התיאורטי והן במעשי, הכולל הקנייה של ידע טכני, הכרת חומרים ותהליכי ייצור והבנה של ההקשרים החברתיים, התרבותיים והשיווקיים – וכל אלה יחד מאפשרים להם ליצור מוצר מגובש, מקורי ובעל אמירה אישית. 

לעמוד האינסטגרם של המחלקה לחצו כאן!

בנוסף לחשיבה יצירתית, לגיבוש תפיסות עולם חדשניות ופיתוח מיומנויות גבוהות בתחומי העיצוב והפרזנטציה, לומדים הסטודנטים לזהות צרכים של משתמשים באמצעות מתודולוגיות של חשיבה עיצובית, ומכאן להגדיר באופן הולם ממשק משתמש/מוצר. יחד עם אסטרטגיות ומתודולוגיות שונות להתמודדות עם בעיות ומיומנויות ופיתוח דו-ממדי ותלת-ממדי, משכללים הסטודנטים את כוונותיהם היצירתיות להפקת פתרונות איכותיים לבעיות העומדות מולם.

עיצוב תעשייתי עם התמחות בתכן והנדסת חומרים פולימרים

המסלול החדש במחלקה לעיצוב תעשייתי יכשיר בוגרים…

במעבר משנה לשנה, משתתפים הסטודנטים באופן הדרגתי בפרויקטים מורכבים יותר, חלקם בשיתוף עם התעשייה או גופים חיצוניים, בהם מודגש הצורך בעבודת צוות ובתפיסה רחבה ורב- תחומית.

ובתום השנה הרביעית, אתם יוצאים אל העולם מעצבים תעשייתיים. כמו אבן טובה שהוצאה מן האדמה ועברה ליטוש והשבחה ועכשיו היא נראית לעולם במיטבה, בוגרי המחלקה שלנו הם שילוב של הכשרון שהביא אותם אלינו והתמקצעות חסרת פשרות, שהופכת את הכשרון הזה לדור העתיד של העיצוב התעשייתי.

בראש העמוד: פרויקט של גידי מייזל (צילום: ערן ירדני)

בודק...