המחלקה לעיצוב תעשייתי

ראש המחלקה: מר יואב זיו
משך הלימודים לתואר בוגר: 4 שנים (160 נקודות זכות)
המחלקה מעניקה את התואר האקדמי בוגר בעיצוב תעשייתי - Bachelor of Industrial Design

המחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר מכשירה מעצבים המסוגלים לפתח מוצרים בעלי ערך מוסף משמעותי, זאת בהנחייתם של המורים המובילים בתחומם - מרביתם מעצבים בולטים ופעילים בארץ ובעולם. המפתח ליכולת זו הוא חשיבה יצירתית, הגדרת הקשר משתמש/מוצר והיכולת לגלות ולהגדיר צרכים חדשים. גישה זו מתבטאת בתפיסה הכוללת של המחלקה, הרואה חשיבות בעיצוב מוצרים מקוריים וחדשניים בעלי משמעות אנושית, העונים על הצרכים המגוונים של המשתמש, היצרן והשוק.

באמצעות מחקר, אסטרטגיות ומתודולוגיות שונות להתמודדות עם בעיות, כמו גם רכישה של מיומנויות פיתוח דו-ממדי ותלת-ממדי, משכללים הסטודנטים את כוונותיהם היצירתיות להפקת פתרונות איכותיים.

במהלך הלימודים במחלקה זוכים הסטודנטים לחינוך מקצועי לעיצוב במישור התיאורטי והמעשי, הכולל הקנייה של ידע טכני, הכרת חומרים ותהליכי ייצור, כמו גם הבנה של ההקשר החברתי, התרבותי והשיווקי - יחד הם מאפשרים להם ליצור מוצר מגובש, מקורי ובעל אמירה אישית. 

בנוסף לפיתוח מיומנויות גבוהות בתחומי העיצוב והפרזנטציה, עוסקים הסטודנטים במחלקה במחקרים לקביעת צרכי המשתמשים, המתבססים על קורסים כמו אתנוגרפיה ופסיכולוגיה, באמצעותם הם לומדים להגדיר באופן הולם ממשק משתמש/מוצר. יחד עם אסטרטגיות ומתודולוגיות שונות להתמודדות עם בעיות ומיומנויות ופיתוח דו-ממדי ותלת-ממדי, משכללים הסטודנטים את כוונותיהם היצירתיות להפקת פתרונות איכותיים לבעיות העומדות מולם.

מכיוון שרעיונות מוצלחים ככל שיהיו יעילים רק במידה שניתן לתקשר אותם, קורסים בהדמיה ובבניית מודלים נתמכים ומושלמים באמצעות פרויקטים שונים, העוזרים לסטודנטים לשכלל את יכולותיהם התקשורתיות.

>> כנסו פנימה: הכירו את קומה 4 - עמוד הפייסבוק של המחלקה לעיצוב תעשייתי!

לאורך 4 שנות הלימוד במחלקה, משתתפים הסטודנטים באופן הדרגתי בפרויקטים מורכבים יותר, לעיתים בשיתוף עם התעשייה או גופים חיצוניים, בהם מודגש הצורך בעבודת צוות ובתפיסה רחבה ורב- תחומית.

בראש העמוד: פרויקט הגמר של תמר איזנברג (2019)

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>