המרכז ליזמות, חדשנות ויצירתיות ACT Shenkar

ACT Shenkar מפתח את הסטודנטים והבוגרים כיזמים משפיעים בכלכלה הישראלית והעולמית, ופועל מול גורמי האקדמיה המובילים במדינת ישראל, מול חברות עסקיות וגופי ממשלה במטרה לסייע למשק הישראלי להיות תחרותי יותר, חדשני ויצירתי יותר. 

המרכז ליזמות, חדשנות ויצירתיות ACT Shenkar בניהולו של מנהל החדשנות, פיתוח ואסטרטגיה דניאל אלטמן, פועל מאז פתיחתו בסביבה הרב-תחומית הייחודית של שנקר. 

המרכז הוקם במטרה לרתום את העוצמה של הסטודנטים והבוגרים מתחומי העיצוב, ההנדסה והאמנות כיזמים וכשותפים משמעותיים בעיצוב פני העתיד, ולחזק הדומיננטיות של שנקר בשדה הכלכלי בארץ ובעולם. 

כל זה קרה במקביל לכניסת קטר חדש לכלכלה העולמית: כלכלת היצירתיות. 

כלכלה זו מביאה תפיסת עולם חדשה לפיתוח כלכלי ושפה חדשה של חדשנות: יצירתיות אנושית, היכולת להגות רעיונות חדשים, היכולת לאתגר את הקיים ולהמציא אותו מחדש, והיכולת של יצירת מוצרים אטרקטיביים אשר מתורגמים לחדשנות עסקית, הם המטבע להצלחה בעידן החדש. 

ACT  מציב לראשונה את סקטור התעשיות היצירתיות במרכז השיח האקדמי והכלכלי ומחבר את ישראל למרכזי הידע המובילים בעולם. דבר שלא עשה עד היום אף מוסד אקדמי אחר ותוצאותיו נראות בתשואה וההשפעה חסרת התקדים של הפעילות במעגלים נרחבים. 

ACT Shenkar פועל במספר ערוצי פעולה על מנת להגשים את ייעודו: 

  • סטודנטים – מעצבים את שוק העבודה העתידי: להקנות לסטודנטים ולבוגרים סט חדש של יכולות וכישורים לפעולה בעולם העיסקי המתפתח, לפתח את כישורי היזמות כדרך חיים ועבודה במאה ה-21 

  • אקדמיה – כישורי העתיד בשנקר: חיזוק העוצמה של שנקר ובניית סט יכולות חדשות כמוסד אקדמי מוביל בתחום היזמות 

  • מדינת ישראל – יוצרים ומגדירים מנועי צמיחה חדשים: עיצוב השיח הכלכלי החדש של ישראל בקרב קובעי המדיניות כהכרח קיומי לצמיחתה ושגשוגה של הכלכלה הישראלית 

  • הזירה הבינלאומית – מובילות עולמית: כלכלת היצירתיות כמגמה עולמית, מיצוב מדינת ישראל כשחקן מוביל בתחום בזירה הגלובלית וחיבורה למרכזי הידע המובילים בעולם. 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים