Makers of The Future: פרויקט מיוחד הפגיש סטודנטים משנקר עם סטודנטים מקומיים לסדנה משותפת בשטוטגארט

כיצד נחיה ביחד בעתיד ואיך נעצב את הערים והחברה שלנו? אלו הן השאלות איתן התמודדו סטודנטים להנדסה, אמנות, עיצוב ואדריכלות משנקר ומאקדמיית שטוטגארט באקדמיית הקיץ שנמשכה שבוע בחודש אוגוסט. משלחת של 10 סטודנטים משנקר ממגוון מחלקות פגשו 10 סטודנטים מאקדמיית שטוטגארט לאמנות ועיצוב, עבדו בקבוצות מעורבות תחת מנטורים ידועים ומנוסים בתחומם והתעמקו בשאלות חשובות ביחד לגבי חיים משותפים בעתיד בתחומים של טכנולוגיה ותרבות. הקבוצות נחלקו ל-3 נושאים בתחומי בנייה עירונית, תחבורה וחברה ותרבות כשכל קבוצה בסופו של שבוע ארוך ופורה יצרה מצג שהוצג לראווה ב- StadtPalais, מוזיאון שטוטגארט אשר משמש כפורום ופלטפורמה לרעיונות הנוגעים לחדשנות עירונית. 

השילוב בין סטודנטים מתחומי לימוד שונים אשר במבט ראשון עלולים להיראות רחוקים זה מזה הוא מה שאפשר את התוצאות המעניינות שהתקבלו בסופה של אקדמיית הקיץ. חלק מהסטודנטים טענו שלמדו על עצמם ועל צורת עבודתם דברים חדשים דרך הסתכלות מעיניהם של חבריהם לקבוצה מה שנתן חותמת אישור להצלחתה של התכנית אשר בראש ובראשונה באה לקרב בין עולם העיצוב להנדסה ולהראות שניתן להפיק תוצאות מדהימות ומקוריות משילוב זה. התכנית נתנה למשתתפים הזדמנות להתנסות בנושאים, כלים ומתודות עבודה אשר מעולם לא עבדו עמם בעבר כגון טכנולוגית VR (מציאות וירטואלית), בניית דגמים אינטראקטיביים וכלי שרטוט ועיצוב שונים. 

Makers of The Future ››

"אני מוכרח להודות שההתחלה לא הייתה קלה, משום שהיה צורך לשני הצדדים להסתגל לצורת המחשבה והעבודה של האחר, אך לאט ובטוח התחילה להיבנות הבנה משותפת בינינו ומצאנו את עצמנו משדרים על אותו גל אל יעד משותף. נושא התחבורה והתנועה האוטונומית בו עסקה הקבוצה שלי עניין אותי מאוד, והדינמיקה הקבוצתית אפשרה לי להרגיש בנוח בכל מה שנוגע להבעת דעותיי ותרומתי האישית לפרויקט." אמר אלעד סממה, סטודנט שנה ב' בביה"ס להנדסת תעשיה וניהול והוסיף "מעבר לעבודה קשה במשך השבוע גם מאד נהניתי מהפן החברתי שכלל הרבה יציאות וארוחות משתפות ובסופו של שבוע ארוך הייתי מאד מרוצה מהתוצאה שלנו. אני מרגיש שהכרתי חברים חדשים שבתקווה ימשיכו איתי ולמדתי לא מעט על עצמי מבחינת הסתגלות ועיבוד צורות עבודה וחשיבה שבהרגשתי האישית היו מאד שונות ממני." 

בין ימים של עבודה מרובה, הסטודנטים זכו גם לחוות את העיר ולהכיר את התרבות המקומית דרך ארוחות ערב משותפות, לילות בילוי והתארחות אצל שותפיהם הגרמניים לאורך השבוע. אנו מקווים שנמשיך ליצור שיתופי פעולה פורים עם האקדמיה בשטוטגארט ועוד ולהעשיר את הידע, הניסיון והפתיחות המחשבתית של הסטודנטים בשנקר. 

הפרויקט נוצר ביוזמת ובעזרת הקונסוליה הכללית של ישראל לדרום גרמניה ו- Cultural Office of the State Capital, Stuttgart בנוסף לתמיכה מ- Kunstverein Wagenhalle. תודה מיוחדת לסנדרה סימוביץ', קונסולית כללית של ישראל לדרום גרמניה ו-Maren Steege, Representative in Southwest of Germany, Baden-Württemberg.  סטודנטים משתתפים: שלומי מרקוביץ, עדן ברזלי, נועה טרולבסקי, אלעד סמאמה, ג'נאן נערה, מור אריאן, רוקסנה מונטאנו, אילנה גרין, אוראל הר זהב, אלון אסקל. סגל שנקר: פרופ' יעל מוריה, ראש המחלקה לעיצוב פנים מבנה וסביבהאדר' עודד קוטוק, אדר' ערן אייזנהמר והילה כהן-שניידרמן, מרצי המחלקה. 

שותפים בפרויקט: 

Cultural Office of the State Capital Stuttgart

StadtPalais - Museum for Stuttgart

Future Lab of Culture of the Cultural Office of the State Capital Stuttgart General Consulate of the State of Israel to southern Germany

Kunstverein Wagenhalle

Shenkar College (Tel Aviv, Israel)

Stuttgart State Academy of Art and Design

Dots – Sankar Students Entrepreneurship Club

הנחייה:

Hila Cohen-Schneiderman, Shenkar College Israel (Mentor)

Eran Eizenhamer, The White City Center Tel Aviv (Mentor)

Oded Kutok, Shenkar College Israel (Mentor)

Prof. Yael Moria, Shenkar College Israel (Academic supervision)

Sebastian Schott, Stuttgart State Academy of Art and Design (Mentor)

בראש העמוד: משתתפי הסדנה (צילום: Ferdinando Iannone)

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים