חזון ופרופיל של בוגרי התכנית

מרחב תעסוקה והמחקר המגוון של שוק המשחקים הדיגיטליים מושך אליו מתעניינים רבים, המגיעים מתחומי רקע שונים. אנו צופים כי בוגרי התכנית ישתלבו בתעשיית המשחקים והמדיה בתחומי המקצוע הבאים:

 

מעצבי משחקים

מעצבי משחקים יוצרים את המכניקה המרכזית של המשחק. הם אחראים לעיצוב התנהגותם של השחקנים במשחק על ידי קביעת חוקים וכללים למשחק, המכתיבים את האופן שבו ישוחק. זהו תפקיד מרכזי בהפקה של כל חוויה משחקית. 

 

מעצבי שלבים ומכניקות של משחק

בזמן שמעצבי משחקים קובעים את כללי המשחק וחוקיו, מעצבי שלבים ומכניקות משחק עובדים עם מנועי המשחק על עיצוב השלב ויצירת חידות, אווירה, סביבה. זהו תפקיד מרכזי וחיוני בחברות משחקים.

 

אנימטורים ומאיירים למשחקים דיגיטליים  

ההכשרה והידע הניתנים בקורסי החובה לתואר ובהנחיה לפרויקט המחקר, יאפשרו לסטודנטים המגיעים עם רקע אקדמי בעיצוב ובאמנויות, להרחיב את תחומי הידע שלהם בפיתוח קונספט אמנותי, ולרכוש ידע חיוני של המכניקה והטכנולוגיה הדרושות לפיתוח משחק. תעשיית המשחקים זקוקה לאנימטורים ולמאיירים המגיעים עם ידע ספציפי בפלטפורמות משחקיות ועם הבנה של התהליכים הטכנולוגיים והעיצוביים הנדרשים לעיצוב ויזואלי של חוויה משחקית.

 

אנליסטים מומחים בנושאי טכנולוגיה וחוויה משחקית

בוגרי התואר יוכלו להמשיך הלאה בתחומי מחקרם במעבדות מחקר העוסקות בחוויות משחקיות, עיצוב אינטראקציה והתנהגויות משתמשים, או להשתמש בידע שרכשו בהבנת המוצר המשחקי לעבודה בחברות משחקים בתפקידי אנליסטים דיגיטליים, ולסייע בהטמעה של כלי מדידה למשחק, ביצוע מבחני שוק, מחקר מתחרים, ניתוחי משתמשים, המלצות לאופטימיזציה ושיפור חוויה משחקית.

 

מעצבי ממשקים ומסכים למשחקים 

תחום ההתמחות של עיצוב ממשקים למשחקים דורש ידע ספציפי והבנה של חוויות משחק וחוויות משתמש במגוון רחב של משחקים. לעתים קרובות, ממשק המשחק הוא חלק אינטגרלי בהתקדמות השחקן במשחק ובהתפתחות עקומת הלמידה של השחקן. הידע הנרכש במסגרת התואר הוא חיוני למעצבים המבקשים להתמחות בעיצוב ממשקים ומסכים למשחקים.

 

אוצרים למוזיאונים, תערוכות וכנסים למשחקים.

בשנים האחרונות גדל העניין והביקוש לאוצרים בתחומי אמנויות המשחק ועיצוב האינטראקציה. אנו צופים כי לבוגרנו יהיו ידע וניסיון ומשמעותי בקידום אמנות המשחקים בזירה המוזאלית.

 

מפיקי משחק  

מפיק/ת משחק מעורבים באופן מלא בתהליך הפיתוח. תחומי האחריות בתפקיד משתנים בהתאם לפרויקט ולחברה, אבל ככלל, האנשים האחראים על הפקת המשחק מתווכים בין אנשי הפיתוח במשחק לבעלי העניין ברמה הגבוהה של המשחק (מוציאים לאור, צוות בכיר בחברה). למפיקים יש אחריות על תהליך הפיתוח  - עיצוב משחק ועיצוב חזותי, לוחות הזמנים, תקציב והצגת התקדמות לבעלי העניין. 

 

מתכנתי משחק

בוגרים בעלי רקע חזק בתכנות יוכלו להרחיב את כישוריהם ולהשתלב בחברות משחקים  בתפקידי תכנות מתקדמים, לאחר שרכשו ידע וניסיון בעבודה עם מנועי משחק, אינטליגנציה מלאכותית, תכנות סאונד ותכנון המשחקיות.

 

תסריטאי משחק

תסריטאי משחק עובדים בצמוד למעצב/ת המשחק כדי לייצר טריטמנט עלילתיים, סצנות וכתיבה של דיאלוגים, ועם האנשים האחראים לאיור הדמויות והאווירה, להשלמת אופי הדמויות ואווירת המשחק. 

 

עיתונאים ושדרני משחקים

התפתחותו של ענף המשחקים התחרותי – esports - הביא מגוון חדש של תפקידי עיתונאות וקריינות למשחקים. לתעשייה זאת דרושים אנשים בעלי יכולת הגשה, כתיבה וידע מעמיק בדינמיקה משחקי לתפקידים, כגון קריינים של Play-by-Play ,הסוקרים את אירוע הספורט, בתוספת הערות ותובנות של מומחים בתחום.

 

מנהלי מוצר 

תפקיד "מנהלי המוצר" בתעשיית המשחקים התפתח בשנים האחרונות, עם התבססותם של משחקי play to free .מנהלי מוצר אחראים על שמירה על המטרות העסקיות של המשחק, תוך הגדרת האסטרטגיה להשגת מטרות "מאפייני המוצר העיקריים"Indicator Product Key- KPI) - לדוגמה, אחוז האנשים שהתקינו את המשחק וחזרו ביום המחרת, ועבודה עם צוות הפיתוח, הצוות הקריאטיבי ובעלי אחזקה במשחק.

 

מומחי "משחוק"

"משחוק" הוא שילובם של אלמנטים משחקיים במוצרים שאינם משחקיים, ליצירת מוטיבציה ועניין אצל משתמשים ולקוחות. מומחים ב"משחוק" נדרשים היום במגוון רחב של תעשיות וחברות המעוניינות להרחיב ולשמר את קהל לקוחותיהן. ההתמחות בלימודי עיצוב משחקים מהווה בסיס חזק להטמעה של אלמנטים משחקיים, גם במוצרים דיגיטליים ופיזיים שמטרתם העיקרית איננה חוויית משחק.

 

מעצבי צעצועים וחוויות משחק מבוססות טכנולוגיה

בוגרי התואר יוכשרו לעבודה לצד מעצבי צעצועים, המעוניינים לשלב טכנולוגיה במוצריהם להעשרת חוויית המשחק. ענף הצעצועים הטכנולוגיים Toy Teck וצעצועים מבוססי טכנולוגיה סלולרית App Toy ,גדל בהדרגה עם שגשוגה של תעשיית המשחקים, ואתו גדל הצורך באנשים בעלי הכשרה בטכנולוגיות ובמנועי משחק, כמו גם ידע בכתיבה בעיצובן של מכניקות משחקיות.

* התואר מותנה באישור המל"ג

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים