מעשה בחתוליים: שמרית אלקנתי, בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית, איירה מחדש את ספר הילדים הקלאסי של ע. הלל

"זהו סיפורם של צמד חברים שמנמנים ונהנתנים - חתול שחור וחתול לבן - שמבלים את רוב זמנם במרפסת בית קפה על שפת הים. יום אחד פורצת ביניהם מריבה: מי יפה יותר?": שמרית אלקנתי - בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית - יצאה למסע בעקבות צמד חתולים משירו של ע. הלל בספר ילדים חדש שאיירה.

''מעשה בחתוליים'' הוא הספר השלישי שיצא לאור ב''ספריית נח'', אותה ייסדו פרופ' ירמי פינקוס - חבר סגל ומרצה בכיר במחלקה לתקשורת חזותית - ופרופ' רות מודן מהאקדמיה לאמנות ועיצוב "בצלאל". השניים הזמינו את אלקנתי ליצור פרשנות חדשה ומקורית לשיר המוכר וליוו אותה בכל תהליך היצירה: מהחלוקה הראשונית לעמודים, עד להדפסה האיכותית בהפרדת צבעים ידנית. 

אז מי מהשניים יפה יותר? מתוך הספר "מעשה בחתוליים" שאיירה שמרית אלקנתי

"ההשראה לאיורים בספר הם מיוזיקלס ובת-גלים, בהיותי ילידת חיפה", סיפרה אלקנתי בראיון לקראת יציאת הספר והוסיפה כי "בחרתי בשילוב הזה של גבוה נמוך - יש לחתולים את הכובעים האלה, את כל ההתפתלויות הן בתנועה. כשציירתי הסתכלתי הרבה על רקדני סטפס״.

"אחרי שעשיתי מיליון סקיצות הבנתי איפה אני רוצה למקם את הגיבורים, אנשי העולם הגדול, קצת כמו פרד אסטר וג׳ין קלי", אמרה אלקנתי: "אבל שמתי אותם בבית קפה עם כיסאות פלסטיק וגלידה אמריקאית".

שמרית אלקנתי ופרופ' פינקוס בוחנים גיליונות ראשונים של הספר בבית הדפוס (יח"צ)

פינקוס ומודן - מבכירי המאיירים והקומיקסאים בישראל - ייסדו את "ספריית נוח" במטרה להעשיר את מדף הקומיקס העברי לילדים ולקדם מאיירים צעירים.

הספר הראשון שיצא לאור בהוצאה הוא "אורי כדורי" של אריה נבון ולאה גולדברג, אותו איירה מודן; האיורים לספר השני - מר גוזמאי הבדאי - שאייר פינקוס לשיריה של גולדברג זיכו אותו בפרס מוזיאון ישראל לאיור ספר ילדים לשנת 2014. 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים