פרופ' ירמי פינקוס

pinkus1@netvision.net.il 03-6110094

מאייר, קומיקסאי, סופר, מרצה רב-תחומי, חבר סגל בכיר במחלקה לתקשורת חזותית ומרצה במחלקה לעיצוב אופנה ובתכנית לתואר שני בעיצוב. 

פינקוס - בוגר מצטיין של המחלקה לתקשורת חזותית באקדמיה לאמנות ועיצוב "בצלאל" - הוא ממייסדי קבוצת הקומיקס "אקטוס טרגיקוס", שזכתה לשבחים רבים בארץ ובעולם, והוציא לאור מספר ספרי קומיקס. בשנת 2004 זכה בפרס שר החינוך לעיצוב, ובשנת 2010 הוענק לו פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים על השגיו בתחום הפרוזה והספרות הגרפית.

ספרו הראשון של פינקוס - "הקברט ההיסטורי של פרופסור פבריקנט", המבוסס על טורי קומיקס שלו ואיוריים מקוריים, זכה בפרס ספיר לספר ביכורים לשנת 2009. איוריו לספר "מר גזמאי הבדאי" של לאה גולדברג זיכו אותו בשנת 2014 בפרס מוזיאון ישראל לאיור ספר ילדים ע"ש יצחק בן צבי.


בשנת 2000 הקים פינקוס את המסלול לאיור במחלקה לתקשורת חזותית ומאז שנת 2011 הוא מכהן בה כפרופסור חבר. הוא מרבה להציג מעבודותיו בארץ ובעולם, מרצה בנושאים של קומיקס, איור ואמנות, פיתח מגוון קורסים מקורים בתחומי עיסוקו, ומעביר סדנאות אמן במוסדות בינלאומיים מובילים, בהם אוניברסיטת UDK Berlin ומרכז פומפידו בפריז.

מאז שנת 1997 משמש פינקוס כמאייר הבית של "ידיעות אחרונות" ובשנת 2013 יסד עם המאיירת רותו מודן את ''ספריית נח",  ששמה לה למטרה לקדם את הקומיקס והאיור בישראל ולהוציא לאור ספרי קומיקס איכותיים לילדים.

מר גזמאי הבדאי

מר גזמאי הבדאי

איור מתוך ספרה של לאה גולדברג, עליו זכה פינקוס בפרס מוזיאון ישראל לאיור ספר ילדים ע"ש יצחק בן צבי.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים