פרס מוזיאון ישראל לאיור ספר ילדים ע"ש בן-יצחק יוענק לפרופ' ירמי פינקוס

המאייר, הקומיקסאי והסופר ירמי פינקוס - חבר סגל בכיר במחלקה לתקשורת חזותית ובתוכנית ללימודי מוסמכים בעיצוב -  זכה בפרס מוזיאון ישראל לאיור ספר ילדים ע"ש בן-צבי. חבר השופטים המקצועי בחן למעלה מ-250 ספרי ילדים שיצאו לאור בתקופה שבין 2012-2013 ובחר להעניק את הפרס לפינקוס, על איוריו לספר "מר גזמאי הבדאי" של לאה גולדברג. בתוך כך, העניקו ציון לשבח ל-2 בוגרות המחלקה: לנטלי וקסמן-שנקר על איוריה לספר "לילה טוב מפלצת" ולשמרית אלקנתי על איוריה לספר "על זנבה של ארנבת".

פרס מוזיאון ישראל לאיור ספרי ילדים מוענק מדי שנתיים ליוצר שעבודתו בלטה באיכותה, במקוריותה ובהגשתה לקוראים הצעירים. הפרס, שהוכרז בשנת 1978, נקרא על שמם של של רבקה (סופר) ומיכאל בן-יצחק, שנהרגו בפיגוע בכיכר ציון בירושלים ב-1975. העבודות הזוכות יוצגו בתערוכה מיוחדת בספריית אגף הנוער של מוזיאון ישראל במהלך חודש אוקטובר.

בחבר השופטים שבחן השנה את העבודות השתתפו אורנה גרנות (אוצרת משנה לאיור ספרי ילדים במוזיאון ישראל), ד"ר טלי גביש (מנהלת אגף הנוער והחינוך לאמנות במוזיאון), גבי קון (מרצה וחוקרת ספרות ילדים ונוער במרכז ימימה, בית-ברל והאוניברסיטה הפתוחה) ופרופ' עדי שטרן (ראש המחלקה לתקשורת חזותית באקדמיה לאמנות בצלאל).

פינקוס הוא ממייסדי קבוצת הקומיקס "אקטוס טרגיקוס", שזכתה לשבחים רבים בארץ ובעולם והוציא לאור מספר ספרי קומיקס. בשנת 2004 זכה בפרס שר החינוך לעיצוב ובשנת 2010 הוענק לו פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים על השגיו בתחום הפרוזה והספרות הגרפית. בשנת 2000 הקים את המסלול לאיור במחלקה לתקשורת חזותית ומאז שנת 2011 הוא מכהן בה כפרופסור חבר. הוא מרבה להציג מעבודותיו בארץ ובעולם ומרצה בנושאים של קומיקס, איור ואמנות. 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>