מדפסת כיס ניידת שלתייצג את ישראל באליפות העולם לעסקים יצירתיים

מדפסת-כיס ניידת של חברת "Zuta-Labs" זכתה במקום הראשון בתחרות הישראלית של Creative Business Cup שהתקיימה בחסות המרכז לחדשנות ACT Shnekar. באירוע הגמר החגיגי הציגו 7 פיינליסטים את המיזמים החדשניים שפיתחו, מהם בחר צוות השופטים המקצועי את הפרויקט  שישלח על-ידי שנקר לייצג את ישראל בגמר הבינלאומי בקופנהגן שיתקיים בנובמבר 2014. 

"אנו רואים חשיבות רבה לקידום חדשנות ויצירתיות, מה שבא לידי ביטוי הן בתוכניות הלימודים והן בעידוד מיזמים של סטודנטים, בוגרים ומרצים, הזוכים לסיוע וליווי על-ידי מרכז החדשנות שלנו"', בירכה את המשתתפים נשיאת שנקר, פרופ' יולי תמיר.

הסטארט-אפ הזוכה - אותו מובילים היזמים והמפתחים מתן כספי וטוביה אלבויים - מציע פתרון זמין, יעיל ונגיש להדפסה מחוץ למשרד ולבית, כשהוא מאפשר להתממשק בקלות עם כל אמצעי תקשורת נייד: החל מטלפון סלולארי ועד טאבלט או לפטופ.

פרויקט המימון שפתחו ב"קיקסטארטר" זכה להצלחה גדולה וגרף תוך זמן קצר כ-400 אלף דולר שישמשו לפיתוח וקידום המוצר לרמה ביצועית. בתוך כך, הוא עורר עניין רב ברחבי העולם, עם סיקורים נרחבים ברשת האינטרנט והצעות לשיתופי פעולה. 

גב' תמי ורשבסקי (מימין), עידו זילצר, טוביה אלבוים, שלומית גופר וגב' אמנדה אלטורפ סורנסן

במקום השני זכו עידן זילצר - סטודנט במחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר - ושלומית גופר שפיתחו את המיזם "Dot" - מכונת כיס לכתיבת ברייל. הפיתוח החדשני, שישלח אף הוא לגמר הבינלאומי, מאפשר לעיוורים להדפיס רשימות ומדבקות ללא תלות במכונת הברייל המוכרת, שכיום כובלת אותם לביתם ובכך מבשר מהפכת נגישות, זמינות וקידום בעלי מוגבלויות ברחבי העולם.

בפאנל השופטים המקצועי שבחר את הפרויקטים הזוכים השתתפו: נשיאת שנקר, פרופ' יולי תמיר, מו"ל "כלכליסט", יואל אסתרון, יו"ר עמותת שבוע היזמות העולמי בישראל, אלה מטלון, גב' תמי ורשבסקי, ראש המרכז לחדשנות ACT  שנקר, עמית הראל, מנהל יחידת החדשנות ב"Deloitte בריטמן-אלמגור-זהר", דורון טל, יזם ומומחה לחדשנות, וגב' אמנדה אלטורפ סורנסן, יועצת למסחר וחדשנות בשגרירות דנמרק בישראל.

התחרות היוקרתית Creative Business Cup מעניקה במה לרעיונות עסקיים חדשניים, שמקורם בתעשיות יצירתיות בעלות פוטנציאל שיווקי גדול. מטרת התחרות לחזק את המיומנויות העסקיות של היזמים בתעשיות אלו ואת יכולתם להקים חברה מצליחה על בסיס כישוריהם היצירתיים. 

התחרות בנויה מתחרויות לאומיות המתקיימות בכ-40 מדינות וגמר בינלאומי שיערך בחודש נובמבר 2014 בקופנהאגן, דנמרק.

בפעם השלישית מובילה שנקר את התחרות הישראלית, שמשתתפיה רשמו הישגים מרשימים בתחרויות הבינלאומיות הקודמות: המגזין הדיגיטלי לקומיקס ואיור Scrawl, שייצג את ישראל בגמר הבינלאומי בשנת 2013, זכה בפרס חביב הקהל בגמר הבינלאומי וגרף שבחים רבים. בשנת 2012 זכתה חברת GreenBo, המייצרת עציצים חכמים למרפסות, במקום השני בתחרות הבינלאומית והוענק לה פרס של 30 אלף דולר. 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>