מעבר לעולם החומר: הרצאה מיוחדת של מעצב המוצר ברנקו לוקיץ'

16/12/14 18:00 - 19:45 בנין מיטשל, קומה 4: ידע-עם 8, רמת-גן

מכסא עם רגל אחת, דרך סכו"ם דקיק עד למצלמה דו-כיוונית: ברנקו לוקיץ' - ממעצבי המוצר הבולטים והחשובים בעולם - יוצר אובייקטים יוצאי דופן, המערערים על התפיסה המקובלת לפיה צורת המוצר צריכה לרמוז על התפקיד והשימושיות שלו.

במסגרת סדנה אורח מיוחדת שיעביר לסטודנטים משנה ג' במחלקה לעיצוב תעשייתי, ירצה לוקיץ' על עבודתו יוצאת הדופן, על הפילוסופיה המנחה אותו ועל עמדתו בנוגע לחיבור בין צורה לחומר. בתוך כך, יכבד את תושבי הקומה ואורחיה באירוע הדלקת נרות חגיגי שכולו אור איתן ומעוצב.

מושב אופניים חדשני בעיצובו של ברנקו לוקיץ' (יח"צ)

בסטודיו NonObject, שהקים בלב "עמק הסיליקון" בקליפורניה, יוצר לוקיץ' פרשנויות חדשניות למוצרים מוכרים, תוך התמקדות לחיבור הרגשי של המשתמש ולחוויה שהאובייקט מעורר בו. 

בין עבודותיו האחרונות שזכו להצלחה רבה ראוי להזכיר את הרמקולים שעיצב עבור חברת "אפל", מושב האופניים המככב בתחרויות ה"טור דה-פרנס" והשלט הרחוק שלו, המציע התנהלות קלה וידידותית.

בהקדמה לספר "NonObject", המוקדש לעבודתו של לוקיץ', משווה אותו ביל מוגרידג' - מנהל המוזיאון הלאומי לעיצוב של ארה"ב Cooper Hewitt - לגדולי המעצבים בעולם, בהם: דיטר ראמס, פיליפ סטארק, ג'ספר מוריסון וג'ונתן אייבי (המעצב הראשי של חברת "אפל"). 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים