ברוכים הבאים למחלקה להנדסת תוכנה

שאלתם את עצמכם פעם למה כדאי להיות מהנדס תוכנה? מעבר לפוטנציאל ההשתכרות ותנאי העבודה המצויינים, למהנדסי תוכנה מרחב אפשרויות רחב ומרתק לפיתוח קריירה מספקת ומעשירה. בתוך כך, מי שניחן ברוח יזמות ימצא שלל הזדמנויות מסעירות לפיתוח מוצרים ולהקמת חברות הזנק. מי יודע, אולי אתם תקימו את גוגל הבאה?

המחלקה להנדסת תוכנה בשנקר שמה לה למטרה לחנך ולהכשיר את דור העתיד של המפתחים והיזמים המובילים של תעשיית ההיי-טק הישראלית. בהתאם לתפיסה זאת, היא משלבת לימודים יסודיים ומעמיקים בתחומים של מדעי המחשב והנדסת תוכנה, זאת לצד התמחויות מקצויות, התנסויות מעשיות וחינוך ליזמות, לחדשנות ולניהול ולתכנון מוצר. 

תכנית הלימודים במחלקה מדגישה את המהויות הבסיסיות של מדעי המחשב, על שימושיו והשתלבותו במארג העשייה, כך שהסטודנטים זוכים לכלים רבי-ערך להשתלבות בהצלחה במחקר, בתעשייה ובכלכלה הישראלית, כמו גם לתכנית לתארים מתקדמים.

אז למה ללמוד הנדסת תוכנה דווקא בשנקר?

  1. שיתוף פעולה בין הנדסה לעיצוב: סטיב ג'ובס - המייסד והמנכ"ל האגדי של חברת "אפל" -  הוכיח פעמים רבות שבכדי להשיג הצלחה אדירה, לא די בטכנולוגיה מתקדמת וכי הצרכנים מצפים לקבל את מרכיב הקסם: חווית משתמש מעולה! השילוב המיוחד שמציעה "שנקר" בין הפקולטות להנדסה ולעיצוב הופך את המכללה למקום יוצא דופן מבחינת האפשרויות שהוא מציע וההזדמנויות העומדות בפני הסטודנטים.
  2. התמקדות בתחומי "מיחשוב בידורי": עולם המובייל הוא התעשייה שגדלה בקצב המהיר ביותר בהיסטוריה, שכיום מספקת שירותים ללמעלה מ-5 מיליארד בני אדם ברחבי העולם. מהפכת מיחשוב המגע והטלפונים החכמים הביאה לכוח מיחשוב נגיש וזול, שיצר הצלחה תעשייתית אדירה בשנים שחלפו מאז האייפון הראשון הוצג לעולם. "מיחשוב הבידורי" הוא תחום רחב הכולל טכנולוגיות של משחקי מחשב, מערכות חישה ושליטה על המתרחש במחשב (כדוגמת ה-XBOX Kinnect - טכנולוגיה שפותחה על ידי חברת "פריימסנס" הישראלית) ומנועי תלת-ממד. בתוך כך, הוא מתמחה במיחשוב משובץ (Embedded Computing) ואלגוריתמיקה פיזיקלית.
  3. מעבדות חדישות בתחומים מובילים: בנוסף למעבדות המחשבים המתקדמות, הוקמה לאחרונה במחלקה להנדסת תוכנה בשנקר מעבדת מחשבים חדישה לתחומי המובייל והמיחשוב הבידורי, המאפשרת לסטודנטים לפתח ידע מעשי בנושאים חשובים ואקטואליים אלו. המעבדה מכילה ציוד קצה כגון טלפונים חכמים (Nexus, Samsung Galaxy and Motorala), טלוויזיות חכמות, ערכות מיחשוב משובץ (מסוג PIC ו-Arduino) וציוד אלקטרוניקה מגוון לבניית מערכות. 
  4. הכשרה ליזמות וניהול מוצר: בשנקר מאמינים שעתיד ההיי-טק הישראלי ייבנה לא רק ביחידות צבא מיוחדות, אלא דווקא במקומות שיקפידו להכשיר ולחנך את בוגריהן להבין את תהליכי התכנון, העיצוב והניהול של מוצרים אלו. ברוח זאת, עוברים תלמידי המחלקה הכשרה מקצועית המאפשרת להם לצאת לדרך יזמית כדי לבנות את מוצרי העתיד. בסיוע המרכז לחדשנות ACT Shenkar, זוכים הסטודנטים לליווי ולתמיכה עסקית, כמו אפשרות להשתתפות בתכנית האצה באמצעותה יוכלו להפוך את רעיונותיהם למציאות.
  5. השתלבות בתעשייה: מדי שנה משתלבים בוגרי המחלקה (כמו גם סטודנטים במהלך לימודיהם) בבתי תוכנה גדולים, מפעלי תעשייה וחברות היי-טק בינלאומיות. בתוך כך, בוחרים רבים מהבוגרים להמשיך את לימודיהם לתארים מתקדמים במוסדות המובילים בארץ ובעולם.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>