תכנית הלימודים במחלקה לעיצוב תעשייתי

במהלך ארבע שנות הלימוד במחלקה לעיצוב תעשייתי, רוכשים הסטודנטים מגוון כלים טכניים ועיצוביים המאפשרים להם להעמיק במחקר ופיתוח מוצרים, כמו גם בגיבוש שפה אישית והבנה של המקצוע:

  • שנה א' מוקדשת להקניית מיומנות בסיסית ולהתנסות ראשונית בעיצוב בתלת-ממד. תכנית הלימודים בנויה סביב קורס סטודיו מרכזי המתחיל ברכישת יסודות השפה וממשיך בהתמודדות עם פיתוח אובייקט מוצרי. הסטודיו נתמך בקשת קורסים המקנים כלים ומיומנויות - החל ביכולות ידניות אנלוגיות, כמו רישום בדו-ממד ובניית דגמים, וכלה בתוכנות מחשב בדו-ממד ובתלת-ממד.
  • שנה ב' מעמיקה את הקניית הכלים והמיומנויות, בין היתר - לימוד תוכנות סוליד מתקדמות, ובמקביל - המשך פיסול ייעודי למעצבים, דה-קונסטרוקציה ורה-קונסטרוקציה של מוצרים קיימים. בשנה זו מרחיבים הסטודנטים את הפרספקטיבה המקצועית על התחום, הכוללת מתודות של תהליך פיתוח מוצר תעשייתי על כל שלביו והתמודדות עם קשת אילוצים. במקביל, יכירו הסטודנטים לראשונה היבטים עכשוויים של עיצוב מכליל ובר-קיימא.
  • שנה ג' היא השלב בו מגיעים הסטודנטים להבשלה ומתחילים להפנים את אשכול הכלים שנרכשו במהלך השנים הקודמות. במקביל, הם ממשיכים להעמיק את יכולתם להתמודד עם תהליך הפיתוח של מוצר תעשייתי ושל יצירת מתווה. מיומנות זו מביאה אותם ליכולת לתאם את המוצר עם היבטים חיצוניים כמו שיווק, מיתוג ואסטרטגיה, כמו גם עם אילוצים קונקרטיים של התעשיה מול גופים אמיתיים. כל זאת נעשה מבלי להזניח פיתוח של שפה ועמדה אישית.
  • שנה ד' מוקדשת לעיסוק בפרויקט הגמר, על היבטיו העיוניים והמקצועיים, תוך הכנת המעצב לעבודה בצוות. במסגרת זאת לומדים הסטודנטים מגוון נושאים, בהם: סטודיו ריהוט, פורטפוליו דיגיטלי, סמינר פרויקט גמר וסטודיו פרויקט גמר.

אתרי קורסים:

בראש העמוד: פרויקט הגמר של דניאל שילה (צילום: אחיקם בן יוסף)

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים