המרכז למצוינות בהוראה

מומחיות ותמיכה בעיצוב ובהטמעה של אסטרטגיות הוראה-למידה בסביבות מגוונות - בסטודיו, בכיתה ובסביבות מועשרות טכנולוגית.

המרכז למצוינות בהוראה הוקם בשנקר בשנת 2016 ופועל לקידום חדשנות פדגוגית במטרה להפוך את חוויות ההוראה והלמידה בשנקר למשמעותיות. המרכז תומך בחברי קהילת ההוראה בשנקר באמצעות תכנית רחבה של שירותים, תוכניות ויוזמות, ביניהם סדנאות הוראה בנושאים שונים, ייעוץ פדגוגי אישי, ליווי בפיתוח והטמעה של טכנולוגיות הוראה חדשות ושיפור שיטות ההוראה הקיימות.

המרכז פועל תוך שיתוף פעולה ודיאלוג מתמשך עם יחידות אקדמיות ומנהליות, עם מרצים ועם נציגי הסטודנטים ליצירה ולקידום סביבות למידה עשירות ועדכניות. כדי לאפשר סביבה המקדמת חדשנות פדגוגית, צוות המרכז מביא עימו ידע מעמיק בנושא הוראה, למידה וטכנולוגיה יחד עם רוח של סקרנות, יצירתיות, ביקורתיות וגישה פתוחה לשיתופי פעולה.

ערכי המרכז:

חשיבה אג׳ילית ואדפטיבית. איתור פתרונות יצירתיים במסגרת מגבלות המשאבים הזמינים ובתגובה לסביבה משתנה ולמערכות מורכבות.

הערכה וכבוד. בניית מערכות יחסים מכבדות היא בסיסית לאופן העבודה: אנו מקפידים על דיסקרטיות, אכפתיות, עמדה לא שיפוטית, הקשבה פעילה, רגישות חוצה תרבויות ותודעת שירות גבוהה.

סקרנות. טיפוח המוטיבציה לחפש הזדמנויות ולתרום לידע חדש, לפתח שאלות בנושא הוראה ולמידה ולחקור.

ניסיוניות וביקרותיות. אנו מעריכים תהליכים איטרטיביים, מאמצים כישלון כמקור למידה עשיר, עוסקים בתרגול של השתקפות ביקורתית מתמשכת ונעזרים בנתונים להנחיית החלטותינו.

שיתופיות. המרכז הינו חלק ממכלול מקושר התלוי במרכיביו - אנו שואפים לבנות מערכות יחסים, לחבר, לגשר ולתמוך בקהילות ההוראה בכדי לפתח יחד את ההוראה והלמידה בשנקר.

המרכז מזמין מרצים.ות, חוקרים.ות, מעצבים.ות, סטודנטים.ות ונציגי.ות מוסדות אקדמיים – להציע שיתופי פעולה ולקדם מחקר בתחומי הפדגוגיה. מוזמנים ליצור איתנו קשר לחשיבה ועשייה משותפת.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים