חברי CIRTex Shenkar // המרכז לחקר הטקסטיל בישראל ע"ש דוד וברברה בלומנטל

מר דיוויד בלומנטל - נשיא ומנכ"ל של חברת Lion Brand Yarn Company, דור חמישי לחברה בבעלות משפחתית המייצרת חוטים לסריגה ידנית - יו"ר ועדת ההיגוי של מרכז דוד וברברה בלומנטל לחקר טקסטיל בישראל (CIRTex Shenkar). 

בלומנטל כיהן בעברו כנשיא ההתאחדות האמריקנית לחוטים לסריגה ידנית (Hand Knitting Yarn Association) וכיו"ר מועצת אמנות הטוויה האמריקנית (Craft Yarn Council - שני ארגונים העוסקים בקידום המודעות והצריכה של חוטים למלאכות יד. הוא שימש כנשיא Warm Up America Foundation! - עמותה ללא מטרות רווח של התעשיה, זכה בפרס "יזם השנה" מטעם ארנסט אנד יאנג בקטגוריית "עסק משפחתי", והוא חבר מועצת המנהלים של Enactus, ארגון בינלאומי ללא מטרות רווח המקדם העצמה באמצעות השתתפות סטודנטים בפרוייקטים יזמיים.

בלומנטל משמש כחבר בחבר הנאמנים של שנקר מזה שבע שנים וכסגן נשיא הוועדה האמריקנית לתמיכה במכללה, שהעניקה לו תואר "עמית של כבוד". נשוי לברברה ג'ולסון-בלומנטל, יחד י שלהם 3 ילדים ו-4 נכדים. 

פרופ' עלוה פלד, מנהלת מדעית: חברת סגל במחלקה להנדסת בניין באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, בעלת תואר דוקטור בהנדסה אזרחית מהטכניון, תואר שני בכימיה של פולימרים וטקסטיל מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר הראשון בטכנולוגית טקסטיל ממכללת שנקר. היתה מרצה אורחת במחלקה להנדסה אזרחית וסביבתית באוניברסיטת אריזונה ובמחלקה להנדסה אזרחית באוניברסיטת פרדו באינדיאנה ועמיתת בתר-דוקטורט במרכז לחומרים מבוססי מלט מתקדמים באוניברסיטת נורת'ווסטרן באילינוי. תחום המחקר העיקרי שלה הוא חומרי מלט ובטון מרוכבים בעלי ביצועים גבוהים, ובמיוחד בטון מחוזק בטקסטיל (TRC), והיא פרסמה למעלה מ-100 מאמרים בכתבי עת ובכנסים מובילים.

איילת כרמון, מנהלת: אדריכלית, מרצה בכירה וחברת סגל בתכנית לתואר שני בעיצוב בשנקר. מחקריה מתמקדים בטקסטיל ובמבנים רכים ובהשפעתם על תהליכי ייצור ובחירת חומרים באדריכלות ובעיצוב. ההוראה שלה מתמקדת בהשלכות של מחשוב פיזי על עיצוב הסביבה הבנויה, על אופנה ועל טקסטיל. בנוסף, היא עובדת על מספר מיזמי עיצוב חברתיים וסביבתיים ומשתתפת בתערוכות ובכנסים בינלאומיים, בהם מציגה את עבודתה בתחום חשיבה חומרית, מחשוב, אדריכלות, וטקסטילים. עבודתה מבוססת על מספר שיתופי פעולה אקדמיים ותעשייתיים הן בארץ והן בחו"ל.

איילת בעלת תואר ראשון באדריכלות מהטכניון ותואר שני באדריכלות מאוניברסיטת הרווארד. בימים אלה היא לומדת לדוקטורט באוניברסיטה העברית בירושלים, הפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה ע"ש רוברט ה. סמית, המחלקה למדעי הקרקע והמים, שם היא מפתחת מחקר בנושא פיתוח חומרים מלאכותיים מבוססי טקסטיל כמצע לגידול צמחים על גגות וקירות של מבנים.

ועדת ההיגוי של מרכז דוד וברברה בלומנטל לחקר הטקסטיל בישראל:

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים