מהפיריון הנמוך עד למצוקת הדיור: סרטוני אנימציה של סטודנטים מהמחלקה לתקשורת חזותית הוקרנו באירוע חברתי-כלכלי

סרטוני אנימציה של בוגרים טריים של המחלקה לתקשורת חזותית הוצגו באירוע מיוחד של מרכז טאוב לחקר המדיניות החברתית בישראל וארגון Wize שעסק בסוגיות הכלכליות-חברתיות הבוערות בישראל של ראשית המאה ה-21.

במסגרת שיתוף פעולה עם ארגון "שגרירי רוטשילד", התבקשו תלמידי קורס אנימציה במחלקה לתקשורת חזותית ליצור סרטונים העוסקים בנושאים שעל סדר היום הציבורי ומשפיעים על חיי היומיום שלהם.

בהנחייתו של איתמר דאובה - ראש מסלול איור ואנימציה במחלקה - הם תרגמו את הסוגיות המורכבות למסר מונפש ונגיש. מתוך העבודות שהוגשו בסיום הפרויקט, נבחרו 3 מצטיינות שיוצגו במהלך האירוע. 

עידן זכאי - שעבודתו נבחרה למקום הראשון - התייחס לפיריון הנמוך של המשק הישראלי ולפער ההולך וגובר מול המצב בארה"ב. למקום השני נבחר "משל הצב על המצב" של תמר עקביה, שהציגה את הקושי לרכוש דירה בישראל ביחס למשכורות וליוקר המחייה.

הסרטון של אלעד תייר, שדורג במקום השלישי, ממחיש את הפער בין מספר שעות הלימודים במערכת החינוך הישראלי להישגים הנמוכים של התמידים. בנוסף, הוקרנה עבודתו המוצלחת של רומן אומנסקי, שעסק בנטל הכבד המוטל על אזרחי ישראל בעקבות השחיקה בשכר ונסיקת המחירים.

תחת הכותרת "מה המצב?" הציגו במהלך הערב 7 מומחים מתחומים שונים היבטים שונים המשפיעים על החיים בישראל: 

פרופ' דן בן-דוד (מנהל מרכז טאוב), פרופ' דן אריאלי, העיתונאים ירון לונדון ושאול אמסטרדמסקי, איש העסקים אבי כץ (נשיא קרן הגשמה ומייסד קופיקס), סמנכ"לית "הכל חינוך" לשעבר נילי אבינון ועדי אלטשולר - מנהלת Google בחינוך, יזמית חברתית ומייסדת עמותת "כנפיים של קרמבו". 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים