לא על החסה לבדה: סטודנטים מהמחלקה לעיצוב תעשייתי הקימו גינת ירקות הידרופונית בקומת המחלקה במסגרת קורס חברתי

מי אמר שחייבים לגור בכפר כדי לגדל ירקות אורגניים? סטודנטים מהמחלקה לעיצוב תעשייתי הקימו חוות גידול הידרופונית בחלל הקומה בה הם לומדים, כחלק מסדנה מיוחדת של חקלאות עירונית.

בהנחייתם של הפעילים הסביבתיים יואב אגוזי ואייל ברקן, הם בנו "חוות חלון" מתוחכמת, בה שתלו חסות צעירות. משאבה משוכללת מספקת לצמחים את תנאי הגידול האופטימליים, ללא צורך במצע אדמה, כך שהעוברים ושבים נהנים לאורך כל שעות היממה מקולות פכפוך המים ומהנוף הירוק.

במסגרת הקורס "צמיחה בקהילה" - בהנחיית חברת הסגל מירב פרץ וראש המחלקה אלכס פדואה - לומדים הסטודנטים לפתח פתרונות עיצוביים חדשניים לגינון קהילתי, תוך הפיכתם לסוכני שינוי בשטח. 

במהלך הסמסטר מתוודעים הסטודנטים למגוון אסטרטגיות של קיימוּת ויוזמים פרויקטים מעשיים, אותם יוציאו לפועל יחד עם תושבי המקום בו יתבצעו. כחלק מההיכרות עם התחום הספיקו הסטודנטים והמנחים לבקר במרכז לקיימות שכונתית בבאר-שבע.

באמצעות הפרויקטים שיוזמים ומלווים הסטודנטים, הם נחשפים לעשייה אמנותית, אקטיביסטית, מדעית וטכנולוגית בתחום הגינון ועיצוב הטבע. הבחירה בתחום של גינון קהילתי באזורי פיתוח מאפשרת למשתתפים מפגש אמיתי וקרוב עם קהילה וסביבה בפריפריה - הן תרבותית והן גיאוגרפית.

הקורס "צמיחה בקהילה" שם דגש על מעורבות קהילתית  והוא נתמך על-ידי הקרן החברתית של הוועדה לתכנון ולתקצוב (ות"ת) במועצה להשכלה גבוהה.

דרך העבודה עם דיירים בשיכון/שכונה הם זוכים לפעולה בעלת משמעות והשפעה ומעצימים את יכולתם להתערב בחברה דרך תכנון, פיתוח ויישום מהיר של פרויקטים אמיתיים: החל מהקמת גינות על גגות, דרך החייאת חללים ציבורים ועד שיקום שטחים מוזנחים.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>