בשורות טובות: המרצה ואמנית הרקמה רוני וייס מציגה סדרת עבודות בתערוכה זוגית שמציעה דיאלוג אמנותי ותרבותי

מעגל חייו של האדם היהודי, על התפילות והאירועים המלווים אותו בדרכו, עומדים במוקד התערוכה הזוגית "בשורות טובות", בה מציגה האמנית רוני וייס - מרצה במחלקה לעיצוב טקסטיל - סדרת ברכות רקומות. לצד מגזרות הנייר של פרומה קדרון, חושפת התערוכה דיאלוג אמנותי בין שתי יוצרות העוסקות בתכנים דומים של הידור מצווה ושימור המורשת היהודית העממית. 

בבסיס עבודתן של וייס וקדרון ניצב טקסט מסורתי, המתומצת לעתים לכדי מילה אחת בלבד, כשניכר שהאמנות והאסתטיקה נועדו לפאר ולעטר את הכתובים ולצייר תמונה של עולם הרמוני, שופע כל טוב. אלו באים לידי ביטוי באמצעות ייצוגי טבע ונוף ישראלי, הגדוש באלמנטים קישוטיים. השילוב והחיבור בין הטכניקות המתייחסות לאותו נושא מוליד טקסטורה חדשה ומעצים את משמעותה. 

וייס מתמחה ברקמות עתיקות ומסורתיות והיא מעצבת ורוקמת עבור מעצבי האופנה המובילים בארץ, כמו גם ללקוחות פרטיים. עבדה כתדמיתנית וכמעצבת במפעל "פפקו" לסריגי קטיפה והתמחתה ב"בית לסאז'" היוקרתי בפריז, המספק עבודות רקמה ידניות מתוחכמות ומעודנות למעצבי העל החשובים בעולם. את עבודותיה היא רוקמת בחוטי משי, לעתים תוך שילוב פנינים ואבני חן, כשאת ההשראה היא שואבת מרקמות עמים מסורתיות, בפרט אלו האירופיות.

בעבודותיה של וייס משתלבים ציטוטי ברכות במוטיבים המשמשים כאיחולים לשגשוג ואריכות ימים כמו פרחים, עץ החיים וציפורים מבשרות טוב. הבחירה בדימויים, כמו גם בגוונים האופטימיים המייצגים אותם, נושאים משמעות של יופי והרמוניה ומשקפים חיבור בין גוף לרוח ובין שמיים לארץ.

  • התערוכה "בשורות טובות" תוצג ב"בית שמואל" (שמאע 6, ירושלים) בין ה-19.02 ל-13.04. שעות פתיחה: כל ימות השבוע בין 20:00-10:00. אירוע פתיחה חגיגי יתקיים ביום חמישי, ה-26.02, בשעה 18:00

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>