חוקרים משנקר ומהפוליטכניקו די-מילאנו ייצאו למסע בעקבות עכו העתיקה

"לפוליטכניקו די-מילאנו ולשנקר יש היסטוריה של מצויינות, וכעת שני המוסדות יפעלו יחדיו במסע מרתק לעבר ההיסטוריה", כך אמר דיקן הפקולטה לעיצוב, פרופ' ירום ורדימון, באירוע ההכרזה על שיתוף פעולה בין המוסדות לחקר ולתיעוד עכו העתיקה.

עכו - מערי הנמל העתיקות בעולם - הוכרזה בשנת 2001 כאתר מורשת עולמי של אונס"קו והיא משמרת ממצאים ארכיאולוגיים חשובים מתקופות שונות. פרויקט התיעוד המחקרי, שתוביל המחלקה לעיצוב פנים, מבנה וסביבה, יתבצע באמצעות המיכשור המתקדם בעולם בתחומו, תוך שימוש בסריקת לייזר ופוטוגרמטריה. בכך הוא יאפשר להתוודע לטכנולוגיות החדשניות של תיעוד דיגיטלי ולהבין את הפונציאל הגלום במיפוי באמצעות "ענן נקודות", המספק הדמיה תלת-ממדית ומאפשר מחקר ושיחזור מדוייקים של המבנים ההיסטוריים. 

פרופ' ירום ורדימון (ראשון מימין) באירוע ההכרזה על השת"פ עם הפוליטכניקו די-מילאנו (יח"צ)

"המסר העולה מתוך הפרויקט המשותף הוא שהשילוב בין האקדמיה, המדיה החדשה והתעשייה הוא המפתח לעולם טוב יותר", אמר פרופ' ורדימון במפגש עם בכירי הפוליטכניקו די-מילאנו באיטליה (לקריאת הנאום המלא לחצו כאן).

הפרויקט בעכו יצטרף למחקרים מתקדמים דומים שבוצעו על-ידי חוקרי שנקר באתרי מורשת היסטוריים ברחבי העולם, בין היתר במצדה, בווילה פטראיה (Villa Petraia) של משפחת מדיצ'י באיטליה, בסוונאטי בגיאוגריה ובפטרה שבירדן. ממצאי מחקרים אלו הוצגו בשנה שעברה בתערוכה בינלאומית בפירנצה ובשנקר.

בראש העמוד: סמטאות עכו העתיקה (צילום: oarranzli, Flickr - ברישיון שיתופי)
 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>