מלגת לימודים ע"ש ליאור זיו הוענקה לשירה משה מהמחלקה לאמנות רב-תחומית- על זכייתה בתחרות צילומים בנושא רוק'נרול

כל הרוק הזה: צילום של שירה משה - סטודנטית שנה ג' במחלקה לאמנות רב-תחומית - נבחר למקום הראשון בתחרות ע"ש ליאור זיו וזיכה אותה במלגת לימודים. בטקס חגיגי ומרגש בנוכחות נשיאת שנקר, פרופ' יולי תמיר, וראש המחלקה, פרופ' לארי אברמסון, העניקו בני משפחת זיו גם תעודות הוקרה ושי ספרותי לאיה זמיר ורותם אלון - סטודנטיות משנה ב' במחלקה - על זכייתן במקום השני והשלישי.

"כשהתבוננתי לראשונה בצילומים של ליאור, זיהיתי את הקצב והמוזיקליות שלהם", סיפר בפתח האירוע עדי ברנדה - מרצה במחלקה לאמנות רב-תחומית ואוצר התערוכה השנתית: "רק לאחר מכן שמעתי מהוריו כי תופף בלהקת רוק וכי המוזיקה היתה אהבתו הגדולה". 

גילי, אחותו של ליאור, בירכה בשם המשפחה את הסטודנטים שלקחו חלק בתחרות ובתערוכה ואמרה בהתרגשות כי "הצילומים המוצגים כאן משקפים את ליאור, שלצלילי הרוק'נרול חי את הרגע ונשם את ערכיו". 

בעקבות הצלילים: שירה משה (משמאל) עם בני משפחת זיו - מימי, דוד, דניאל וגילי (צילום: אחיקם בן-יוסף)

אהבתו של ליאור לצילום הובילה אותו לשירות בדובר צה"ל, משם לא שב. במהלך פעילות מבצעית של חיילי "גולני" לאיתור נשק ברפיח, אליה הצטרף לתיעוד מקרוב, נהרג בחילופי אש בין הצדדים.

מאז נפל ליאור, באפריל 2003, מקדישה עצמה משפחתו המסורה - ההורים מימי ודוד, האחות גילי והאח דניאל - להנצחת זכרו וכשרונו בצילום: הם חנכו ב"שנקר" סטודיו לצילום על-שמו, ומדי שנה עורכים תחרות צילום לסטודנטים במטרה לעודד יוצרים צעירים, במסגרתה הם מעניקים מלגת לימודים לזוכה שהציג עבודה מקורית ומצטיינת.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>