פרופ' פול ג'קסון - מאמני האורגאמי המובילים בעולם ומרצה במחלקות העיצוב בשנקר - הוזמן להרצות ב-MIT בפני חברי סגל וסטודנטים

האמן, היוצר והמעצב פול ג'קסון - מרצה במחלקות העיצוב של שנקר - התארח במכון הטכולוגי של מסצ'וסטס (MIT) והרצה על "קיפולים בעולם העיצוב" ועל עבודותו הייחודית.

ג'קסון, מאמני הנייר המובילים בעולם, מתמחה בטכניקות של קיפול ובמניפולציה של חומרים שונים ועומד בראש המרכז הישראלי לאוריגאמי. עבודותיו הוצגו בתערוכות רבות ברחבי העולם, בין היתר בארה"ב, בצרפת ובדרום-קוריאה, והוא משמש כיועץ מומחה לחברות בינלאומיות מובילות.

ההזמנה להרצות ב-MIT הגיעה מפרופ' אריק דמיאן מהפקולטה למדעי המחשב באוניברסיטה, העוסק בחקר תיאוריות מיחשוב ואלגוריתמים. בין עיסוקיו הרבים הוא בוחן את המתמטיקה שמאחורי אמנות קיפולי הנייר ואף יצר בשנת 2013 את העבודה "האמנות והמתמטיקה של האוריגאמי" שזכתה בפרס גוגנהיים היוקרתי ונרכשה לאוסף הקבע של המוזיאון לאמנות מודרנית בניו-יורק MoMA.

במסגרת ביקורו בבוסטון הרצה ג'קסון בפני חברי קבוצת האורגאמי של המכון הטכנולוגי (OrigaMIT) וסיפר על עבודתו לסטודנטים לעיצוב באוניברסיטת Northeastern.

קיפולי מילים - פרופ' ג'קסון מספר על עבודתו:

ג'קסון, העוסק בהיבטים שונים של אמנות האורגאמי, כתב כ-30 ספרים אודות התחום, האחרון שבהן - ״ממשטח לצורה: טכניקות קיפול למעצבים" - תורגם ל-11 שפות, הפך לרב-מכר ונחשב לפריט חובה בקרב מעצבים ואמנים.

לצד מלאכת ההוראה בשנקר, מעביר ג'קסון מגוון קורסים, הרצאות וסדנאות לסטודנטים בגרמניה, פינלנד וספרד.

התמונה בראש העמוד: מתוך קטלוג התערוכה Above The Fold של ג'קסון (יח"צ)

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים