מזוזה שעיצב איתי מלכה מהמחלקה לעיצוב תכשיטים נקבעה בביה"ח רות רפפורט לילדים בחיפה

בטקס מרגש וחגיגי לחנוכת בית החולים החדש "רות רפפורט לילדים" בקריה הרפואית רמב"ם בחיפה, נקבעה מזוזה בעיצובו של איתי מלכה, סטודנט במחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר. בפתח האירוע בירכה גב' רות רפפורט, שתרומתה אפשרה את הקמת בית החולים, ואמרה כי השקת המבנה מהווה עבורה הישג מרגש - הן באופן אישי והן ציבורי. בתוך כך, הודתה למחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר על נכונותה והתגייסותה להשתתף בתחרות לעיצוב המזוזה, וציינה כי מלכה בלט בהצעה המקורית שהגיש.

בתחילת שנת 2014, לקראת השלמת בניית בית-החולים, הוזמנו הסטודנטים לעיצוב תכשיטים בשנקר להציע הצעות לעיצוב המזוזה הרשמית של הכניסה למקום. הם התבקשו להתייחס לתפיסה העיצובית של המבנה, המתאפיין בפשטות נקיה ושימוש בצבעוניות עליזה אך לא-מתיילדת, תוך מתן יד חופשית למתן פרשנות אישית ומקורית.

בתום תהליך מיון דו-שלבי, בו השתתפו נציגי משפחת רפפורט יחד עם משרד האדריכלים ומספר מעצבים מובילים, נבחר העיצוב של מלכה. המזוזה שיצר מתכתבת עם האלמנטים הצינוריים הצבעוניים המשולבים בחזית הבניין ובכך משתלבת בשפה החדשנית שלו.

מבנה החדש, אותו תכנן משרד האדריכלים של ארד שרון, הושק בנוכחות שרת הבריאות, יעל גרמן, הרב הראשי של תל-אביב, ישראל מאיר-לאו, ראש עיריית חיפה, יונה יהב, ורות רפפורט ומשפחתה. יחד עם מלכה הגיעו נשיאת שנקר, פרופ' יולי תמיר, יו"ר אגודות הידידים של המכללה, אורית אפרתי, וראש המחלקה לעיצוב תכשיטים, שרון קרן.

בית החולים לילדים משתרע על פני שטח של כ-18 אלף מ"ר - כמעט פי 3 משטחו של בית החולים הוותיק "מאייר", אותו הוא מחליף. הוא תוכן ונבנה מתוך מטרה לאפשר לילדים המאושפזים במקום שהות נעימה ומשפחתית ככל האפשר. שלוש הקומות הראשונות, בהן המחלקה לרפואה דחופה, ממוגנות בפני לוחמה קונבנציונלית וכימית, בכדי שלא יהיה צריך להעביר ילדים מטופלים בעת מלחמה או מצב חירום. מלבד חדרי אשפוז וטיפול מתקדמים, הוקם במקום אולם קולנוע, כיתות לימוד ושלוחה של מוזיאון "מדעטק" החיפאי.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים