פרס ליצירתיות ומקוריות בעיצוב אופנה ע"ש פיני לייטרסדורף הוענק לבוגרת דנה כהן

"באמצעות קולקציה צבעונית, עשירה ומרהיבה, העשויה מחומרים זולים ופשוטים, הוענקו חיים חדשים לסוודרים משומשים שנועדו לגריסה ולשימוש צנוע כסחבות ומטליות": כך נימקו חברי ועדת פרס המצויינות על-שם פיני לייטרסדורף את בחירתם בקולקציה של דנה כהן, בוגרת טריה של המחלקה לעיצוב אופנה, כזוכה בפרס ליצירתיות ומקוריות בעיצוב אופנה לשנת 2015.

הקולקציה של כהן - "נלבש מחדש" - עוצבה ברוח הקיימות, המעודדת שמירה על הסביבה ושינוי באופניי השימוש והצריכה של החומר. סוודרים ישנים שנגרסו לחומר גלם אחיד שימשו את כהן ליצירת פריטים חדשים באמצעות תהליכי ליבוד מורכבים ושילוב עם סריגים שיצרה במיוחד. המעבר שנוצר בין הסריג - עבודת המכונה - שהפך ללבד במלאכת יד, ממחיש את תהליך המיחזור המרתק בו פריט לבוש משומש הופך לחדש. באופן זה, מעצימה הקולקציה את הקסם שבנתינה, את השפעתו של העבר שמכתיב את ההווה והעתיד והיכולת ליצירת החדש מהישן.

"עבודתה מתאפיינת בחיפוש שקרוב ברוחו לדרכה של פיני": דנה כהן (במרכז) עם דושי לייטרסדורף (ימין) בטקס הענקת הפרס (צילום: רפי דלויה)

"פיני חיפשה חומרים מקוריים וכל פרט בבגד שעיצבה נעשה במיוחד עבורו ומחומרים טבעיים כביטוי לחומריות מקומית. עבודתה של דנה מתאפיינת בחיפוש שקרוב ברוחו לדרכה הטוטלית של פיני לייטרסדורף", אמרה דושי לייטרסדורף, נכדתה של המעצבת המיתולוגית, בעת ההכרזה על הפרס היוקרתי.

בסיומה של תצוגת האופנה השנתית של בוגרי שנקר, שהתקיימה בהאנגר 11 בתל-אביב, הוכרז על זכייתה של כהן בפרס היוקרתי בסך 50 אלף ש"ח. זוהי הפעם הרביעית שמשפחתה של המעצבת, הידועה בעבודתה הייחודית והמקורית בבית האופנה "משכית", מעניקה את פרס ההצטיינות לבוגר בולט ומבטיח של המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר.

>> כל הקולקציות, כל הבוגרים: אתר הבוגרים!

בראש העמוד: הקולקציה הזוכה של דנה כהן - "נלבש מחדש" (צילום: רפי דלויה)

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>