חן סהר - בוגרת המחזור האחרון של המחלקה לעיצוב תכשיטים - זכתה בתחרות עיצוב בינלאומית בקורדובה

פריט מתוך פרויקט הגמר של חן סהר - בוגרת המחזור האחרון של המחלקה לעיצוב תכשיטים - זיכה אותה במקום הראשון בתחרות העיצוב הבינלאומית JOYACOR, שהתקיימה בקורדובה שבספרד.

סהר העפילה לשלב הגמר יחד עם 2 בוגרות נוספות של המחלקה - שמרית זגורסקי ודנה לוי - שנבחרו מתוך מאות מתמודדים שהגישו מועמדותם מרחבי העולם. הציגה ענק בהשראת עופות דורסים שהיווה את הבסיס לקולקציית הגמר שלה.

עולם פנימי שמתפרץ דרך תכשיט מלאי אווירה: התכשיט הזוכה של חן סהר (צילום: אלכסנדר קושרנקו)

סהר חקרה בקולקצית הגמר שלה את מערכת היחסים הרפטטיבית והמודולארית המתקיימת בין חוליות: "מבחינתי העולם מחולק לחוליות וצלעות - זאת המבניות שלו וכך אני רואה אותה".

"עופות דורסים מעניקים לי השראה חייתית וחרקים מקנים לי ידע על מחבּרים", אומרת סהר ומוסיפה כי "לאלו אני מוסיפה נגיעות מעולם האופנה, המאפשרות רכות בתוך האפלה".

תחת הכותרת Remains תרגמה סהר מחבּרים ומבנים שונים לתכשיטים העשויים כסף, פליז, אוקולון וצבע, כשהאובייקטים שנוצרו מתאפיינים בקלילות ובריחוף למרות גודלם הממשי: "היצירות שלי משקפות את מי שאני ואת עולמי הפנימי. תהליך היצירה שאני חווה מתגבש אף הוא בשקט ולבסוף מתפרץ באופן טבעי כתכשיט".

"זהו רגע חשוב ומרגש, אליו התנקזה ההשקעה האינסופית, המחשבות שלא מניחות והאמוציות הרבות שחוויתי", אמרה סהר לאחר שהתבשרה על זכייתה והוסיפה כי "אני מודה על תקופת הלימודים בשנקר ושמחה וגאה שהזדמן לי לייצג את מדינת ישראל באירוע בינלאומי יוקרתי שכזה". 

תעשיית התכשיטים המשגשגת של קורדובה נחשבת לאחת הבולטות והמרכזיות במדינה כולה.

מאז שנת 1984 מקיים המחוז סדרת אירועי עיצוב, אמנות ויצירה, במטרה לקדם את תחומי האמנות והיצירה, בדגש על צורפות, נפחות ועיצוב שעונים. מדי שנה בחודש אוקטובר נערך במקום כנס בינלאומי לעוסקים במלאכה, במסגרתו מוכרזים הזוכים בתחרות היוקרתית.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>