תיאורית הקשר: עניבת מתכת של נועה לי-שקד מהמחלקה לעיצוב תכשיטים תוצג בתערוכה בינלאומית בשווייץ

אמור לי איזה עניבה יש לך בארון ואומר לך מי אתה: מאז המאה ה-17 (ויש הטוענים שהרבה קודם לכן), הפכו העניבות לפריט אופנה נחשק ואלגנטי, המעיד על מעמדו החברתי והכלכלי של העונד אותו, על טעמו העיצובי ולעתים אף על עמדתו הפוליטית והתרבותית. עד היום דורש קוד הלבוש באירועים רשמיים הצטיידות בעניבה, בלעדיה לא ניתן להשתתף בחשובים שבהם.

הקאמבק האופנתי שעשו העניבות בשנים האחרונות היווה את נקודת המוצא לתערוכה בינלאומית המוקדשת לנושא, שתוצג במוזיאון הלאומי של ציריך. לצד עניבות איקוניות של מעצבי-על ודגמים נדירים מאוספי מוזיאונים, יוצגו במסגרתה פריטים של מעצבים צעירים מרחבי העולם, בהם של נועה לי-שקד, סטודנטית במחלקה לעיצוב תכשיטים. 

אלגנטי, אבל קצת אחרת: עניבת המתכת של נועה לי-שקד

לי-שקד יצרה פרשנות ייחודית לעניבת הפרפר המוכרת בהשראת תרבות הגרפיטי, נערי רחוב ודמויות משולי המיינסטריים. האובייקט יוצא הדופן שלה עשוי מתכת צבועה והוא נעשה במסגרת קורס בבית הספר הגבוה לעיצוב Head בז'נבה, שם שהתה בתכנית חילופי סטודנטים.

"ניסיתי ליצור מעין חתימה גרפית ונונשלנטית, המרחפת על-פני הבגד", מספרת לי-שקד על הפרויקט ומוסיפה כי "הרעיון היה להציע אלטרנטיבה למראה הגברי המחויט הקלאסי". 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים