סדנה אינטנסיבית: איך הופכים עליוניות ישנות ומכנסי טייץ לשמלה ססגונית, עכשווית ויומיומית? הפרויקט של לימור מליץ

פירוק, חיבור, עיבוד, חידוש, מיחזור, חשיבה מחדש: סטודנטים משנה ד' במחלקה לעיצוב טקסטיל יצאו ל"מסע שחרור" מכבלי המיתוג, הצריכה, הראווה, הסטטוס והאגירה בסדנה אינטנסיבית ששמה לה למטרה לבחון חלופות למצב הנוכחי ולפתח מודלים חדשים של אופנה אישית ודרך חיים. 

למשך חמישה ימים הפכה המחלקה לעיצוב טקסטיל ל"מעבדת חשיבה", בה התבקשו הסטודנטים לפרום, לפרק ולהרכיב מחדש רעיונות, תפיסות וחומרי גלם. משתתפי הסדנה, המצויים בשלבים ראשוניים של עבודה על פרוייקט הגמר שלהם, פעלו במרחב שבין החדשנות, החומרים והטכנולוגיה של התקופה, לבין המודעות הגוברת לצרכי הפרט והמערכת הגלובלית כולה, הדורשת פיתוח משאבים בני-קיימא. 

  • שמלת אובר-סייז - לימור מליץ מספרת על הפרויקט שלה:

שבוע הסדנה היה מאתגר במיוחד: גם מבחינת הזמן שעמד לרשותנו, גם מבחינת המשימה שהתבקשנו למלא. למרות הניסיון שצברתי במהלך 3 שנות לימודים במחלקה, לא נדרשתי אף פעם לעצב וליצור מערכת לבוש שלמה, כל שכן - כזאת שארצה ללבוש ושתהיה רלוונטית מבחינה עיצובית. 

כשבחרתי את חומרי הגלם בשוק הקח-תן, התייחסתי בעיקר לצבעוניות של הפריטים ופחות להרכב או לסוג הבד שלהם. היה לי חשוב לבחור בדים - בין אם אריגים, בין אם סריגים - עם הדפסים בעלי שפות גרפיות שונות השומרים על צבעוניות של אדום, שחור ואפור.

חומרי הגלם נבחרו לפי הצבעים וההדפסים וללא קשר לסוג הבד (יח"צ)

בהתאם להעדפות הלבוש שלי, בחרתי ליצור שמלת אובר-סייז רחוקה מהגוף וחושפת רגליים - גזרה שנשים רבות מרגישות בנוח ללבוש.

מאחר שלרוב אני מתלבשת בפריטים חלקים בגוונים "שקטים", החלטתי שניצבת לפני הזדמנות להיות נועזת ומפתיעה. ברוח זאת, שמתי לי למטרה ליצור בגד "רועש" ועמוס בצבעים ובדוגמאות, אך שעדיין ימצא חן בעיני ואשתמש בו, ובחרתי כחומרי גלם 2 עליוניות מפוליאסטר וטייץ עשוי מכותנה ובד ויסקוזה - שלושתם מודפסים.

למרות הניסיון הטקסטילי, היה זה ניסיון ראשון בעיצוב גזרה של מערכת לבוש שלמה (יח"צ)

מגוון טכניקות טקסטיליות שימשו אותי לטיפול ועיבוד הפריטים עד שהפכו לבגד שרציתי ליצור: דפוס טרנספר על פוליאסטר, דפוס פויל שקוף, דפוס דיסצ׳ארג׳ על כותנה ועיבוד במכונת המחטים בסדנת הבלתי ארוגים.

בסופו של התהליך האינטנסיבי והמאתגר הצלחתי ליצור את הבגד שראיתי בעיני רוחי - כזה שגם מתאים לי וגם אוכל וארצה ללבוש. את הכלים והניסיון שרכשתי, איישם בזמן הקרוב בפרויקט הגמר שלי.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>