בעקבות ה"מיין קמפפף": פרופ' עודד היילברונר, חבר סגל היחידה ללימודי תרבות, השתתף בכנס בינלאומי בגרמניה על אנטישמיות וטרור

בשנת 1923, עת ריצה אדולף היטלר תקופת מאסר בכלא לנדסברג בעקבות ניסיון הפיכה שהוביל, כתב חיבור מקיף על משנתו הפוליטית ועל תוכניות לעתידה של גרמניה, שזכה לכותרת "מיין קמפפף". שנתיים לאחר מכן יצא לאור, אך לא זכה לתשומת לב רבה, רק מאוחר יותר - לאחר עליית היטלר לשלטון והתבססות המשטר הנאצי - הפך לרב-מכר בינלאומי. בתום מלחמת העולם ה-II, שהסתיימה בתבוסת הנאצים, הופסקה כליל הדפסתו של ה"מיין קמפפף", הוא נאסר למכירה ולהפצה ברחבי העולם ונחשב למוקצה ואף לבלתי חוקי.

האמנם ספרו של היטלר היה בעל ערך פוליטי-חברתי? מה היה סוד קסמו ומדוע נחשב למסוכן במשך כל כך הרבה שנים? פרופ' עודד היילברונר - חבר סגל היחידה ללימודי תרבות - השתתף בכנס בינלאומי שהתקיים בעיר הגרמנית רוטנברג, שהוקדש לדימויים אנטישמיים בגרמניה של ימינו, לנוכח בעיית הפליטים והטרור האיסלאמי.

פרופ' היילברונר, המתמחה בחקר היבטים שונים של נאציזם והשואה, השתתף במושב שעסק בפרסום המהדורה המדעית של "מיין קמפפף" והרצאה על החשיבות ההיסטורית בפרסומו מחדש לאחר 70 שנה.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>