גלריה, הארץ: בוגרי המחלקה לאמנות רב-תחומית של שנקר מציגים פרויקטים מלהיבים ברמת גימור מקצועית

תערוכת הבוגרים של שנקר מצויינת השנה. 34 הבוגרים מציגים פרויקטים שאפתנים, רובם ככולם בשפה אמנותית מובחנת ועולמות תוכן משכנעים יחסית. גם אלה שהגיעו לקו הגמר בהתנשפות מסוימת הם בעלי פוטנציאל מסקרן. משהו בהם מבטיח התפתחות ואף אחד מהם לא נראה כתרגיל או אלתור, להיפך. 

בנוסף, נעים לראות כיצד התגברו באלגנטיות על המראה הכיתתי והסמרטוטי של החללים, אחד המאפיינים הבולטים של תערוכות בוגרים עתירות קירות הגבס ופתרונות ההצבה וההפרדה המאולתרים שבדרך כלל מזיקים מעט גם ליצירות המהוקצעות ביותר. אפשר בפירוש לדמיין כיצד ייראו עבודות האמנות השונות בחללי גלריות ומוזיאונים. 

הפעם יש עיסוק נרחב בפיסול רך מסוגים שונים. הרבה עבודות המזכירות כריות ועבודות טקסטיל, לעומתן ריבוי פיגומים ומחברים מרותכים של מוטות ברזלים הגורמים לתערוכה כולה להיחוות כאחוזה בסורגים. מעט מאוד צילום ווידאו (המוצג כמדיום בפני עצמו ולא כתוספת מקשטת או כהערה בשולי פרויקט פיסול) ומעט מאוד אמנות ביקורתית או כזאת העוסקת בנושאי אקטואליה.

רוב הסטודנטים שוקדים על פיתוח עולם תוכני וסגנוני מובהק, על גיבוש תערוכה רבת חלקים ואיברים, עשירה בדגמאות, אף לא אחד מהם נחבא אל הכלים, מהוסס, דורש צפייה איטית ומשתהה או ידע קודם בתחום מסויים. רובם ככולם, פניהם לעבר צופה מזדמן וזריז.

איזה עבודות בלטו בתערוכה? לקריאת הסיקור המלא ב"הארץ" לחצו כאן (PDF)!

בראש העמוד: פרויקט הגמר של לימור תמיר ויניב עמר "שירותי סיכה ורחיצה" (צילום: לי ברבו)

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים