הארץ: שמרית אלקנתי איירה מחדש ספר ילדים של דליה רביקוביץ והתוצאה מפתיעה

 שמרית אלקנתי אוהבת לאייר מים, סוסים,לווייתנים ובמיוחד מכוניות.

״בכל הפרויקטים שלי תוכל למצוא מכונית״, היא מספרת, ״אף שלי אין מכונית ואני לא יודעת לזהות דגמים של מכוניות. לשבת באוטו זה מצב אנושי מעניין. כשאתה תקוע בפקק אתה עובר משהו. בן אדם יושב בקופסה עם גלגלים: זה מרתק״.

 אין פלא אם כך שהשיר ״על זנבה של ארנבת״, שכתבה דליה רביקוביץ ושיצא לאור בחודש שעבר כספר בהוצאת עם עובד, שבה את לבה. שכן, כבר בסצינה הראשונה מופיע ילד בן חמש וחצי היושב במושב האחורי של אוטו ומפנטז על רכיבה על זנבה של ארנבת. בהמשך העלילה הילד מפליג בדימיונו ומספר שאפשר לרכוב לדולפין על הגב. אבל יותר מכל הוא מהלל את הארנבת.

אלקנתי, בת 32 למדה איור במחלקה לתקשורת חזותית בשנקר לצד עבודה כמאיירת בחברה העוסקת בהוראה בעידן הדיגיטלי. היא פירסמה חוברות קומיקס, קיימה סדנאות לילדים במוזיאון לקריקטורה ולקומיקס בחולון ובמוזיאון תל אביב, השתתפה בתערוכות קבוצתיות ועוד.
״על זנבה של ארנבת״ הוא ספר הילדים הראשון שאיירה. במקור התפרסם השיר בספר ״חגיגה של שירים״ שיצא בהוצאת עם עובד ב- 1977. הספר, שערך מנחם רגב, כלל שירים לילדים שלוו באיורים של אורה איתן. אלקנתי החלה לעסוק בו עוד כשלמדה בשנקר, בקורס איור ספרי ילדים שלימדה המאיירת בתיה קולטון. דלית לב, עורכת ספרי הילדים בעם עובד, ביקרה בתערוכת הבוגרים והתרשמה מהאיורים.

אלקנתי מספרת כי איירה את הספר בתוכנת paint של מערכת ההפעלה window.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים