ארבע בוגרות טריות של המחלקה לעיצוב אופנה בתחרות כשרונות בינלאומית של ווג איטליה

מתוך מאות מעצבים צעירים מרחבי העולם שהגישו מועמדותם לתחרות הנחשקת של ווג-איטליה לאיתור "המעצב פורץ הדרך הבא", התקבלו לי גרבנאו, שירה גלאון, מיה פאווה ורותם מיץ, שאך סיימו השנה את לימודיהן במחלקה לעיצוב אופנה.

לאחר שבועות ממושכים של מיונים, הוכרזו שמות המתמודדים בתחרות, שהחל מה-22 באוקטובר יעמדו להצבעה מקוונת של הקהל הרחב ברחבי העולם. הזוכה בתחרות, ששמו יוכרז ב-10 בדצמבר על-ידי עורכת Vogue איטליה, שרה מאיינו, יזכה לחשיפה בינלאומית נרחבת, כמו גם להפקת קולקציית קפסולה שתימכר בלעדית באתר האופנה Muuse.

 לי גרבנאו, שסיימה את לימודיה במחלקה לעיצוב אופנה בהצטיינות, ביססה במהירות את מעמדה כאחת ההבטחות הבולטות של עולם האופנה הישראלי. הדגמים המתמודדים בתחרות הם חלק מקולקציית הגמר שלה "פריחה שברירית", שהשראתה באה מאמן הזכוכית רנה לאליק והרקדנית לואי פולר, שפעלו בתקופת האר נובו בפריז. קולקציית שמלות הערב של גרבנאו מורכבת מפיתוחי זכוכיות ופימו מקוריים בדי סטאן משי שנצבעו ידנית, עורות, ופירוק והרכבה מחדש של תחרות, ושימוש בהדפסה תלת מימדית של אובייקטים.

 מיה פאווה מעידה על עצמה כי היא נצר למשפחת אספנים, כך שלחפצים שנאספו עם השנים יש עבורה משמעות עמוקה. הקולקציה שלה - "פאווה-מניה" - אותה הציגה בסיום לימודיה במחלקה לעיצוב אופנה, מהווה המשך ישיר לזיקה ל"יופי של פעם" שלא ניתן לחקות באמצעות עבודת מכונה. בכך היא מבקשת לחזור לרגש ולמגע הידני כמו גם לפריטי One of a Kind שהלכו ואבדו עם השנים.

 שירה גלאון התקבלה לתחרות עם קולקציית "דמות ממד" (Flat Form), המפגישה בין מזרח למערב. הדגמים שעיצבה בהשראת הקימונו המסורתי, תוך שימוש במוטיבים ודימויים מתרבות הזמרח - מעלים לדיון את השוני המהותי בתפיסת הביגוד המערבי מול היפני. באופן זה, יצרה גלאון דיאלוג בין צורה והדפס, בין דו לתלת ממד.

רותם מיץ שאבה את ההשראה לקולקציה "נקודת היעלמות" מהצילומים המונוכרומטיים של הירושי סוג'ימוטו, שמרבה לעסוק באור, זמן וחלל. בתוך המרחב שבין החיים למוות היא דמיינה את המקום בו משוטטות רוחות הרפאים, בו ממתינות הנשמות לאחר תום החיים. שם, כשהנוכח הופך לנעדר והייצוג למופשט, מיקמה את הדגמים הייחודיים שלה. 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים