בעקבות המצב: סטודנטים מהמחלקה לתקשורת חזותית יצרו סרטוני אנימציה העוסקים בסוגיות חברתיות וכלכליות שעל סדר היום

משבר הדיור, כשלי התחבורה, הפערים בחינוך והפיריון הנמוך: סטודנטים מהמחלקה לתקשורת חזותית יצרו סדרת סרטוני אנימציה קצרים, העוסקים בסוגיות חברתיות וכלכליות שעל סדר היום הציבורי. 

במסגרת שיתוף פעולה עם מרכז טאוב לחקר המדיניות החברתית בישראל,  פגשו תלמידי קורס אנימציה את פרופ' דן בן-דוד - מנהל המרכז וחבר סגל בחוג למדיניות ציבורית באוניברסיטת תל-אביב - ושמעו ממנו על האתגרים עמם מתמודדת ישראל ועל השפעתם על חיינו.

לאחר ששמעו הסטודנטים על נושאי המחקרים והדו"חות בהם עוסק מרכז טאוב, התבקשו לבחור בנושא הקרוב לליבם ולעבד אותו למסר נגיש וקליט עבור הקהל הרחב.

המירוץ לדירה // מריאנה רסקין:

בהנחייתו של איתמר דאובה - ראש מסלול איור ואנימציה במחלקה - בחנו הסטודנטים את הדרכים לתרגם סוגיות מורכבות, כמו גם ממצאי מחקרים ונתונים כלכליים לסרטון מונפש ובעל אמירה ברורה.

בטקס חגיגי שהתקיים בסיום הקורס, הוענקו מלגות ל-3 פרויקטים מצטיינים שנבחרו על-ידי צוות מקצועי של אנשי מרכז טאוב והמחלקה לתקשורת חזותית. גל בן-דור, מנהלת השיווק והתקשורת של מרכז טאוב, שליוותה את הפרויקט מראשיתו, בירכה את הסטודנטים וציינה כי תוצאות שיתוף הפעולה היו מעל ומעבר למצופה. בתוך כך, עודדה אותם להמשיך ולקחת חלק בשיח הציבורי ולנצל את כישרונם למען מטרות בעלות ערך מוסף.

פקק תנועה // ליאור שקדי:

במקום הראשון זכתה מריאנה רסקין שיצרה סרטון העוסק במשבר הדיור ובקושי ההולך וגובר של משקי בית צעירים לרכוש דירה; ליאור שקדי - שעבודתו נבחרה למקום השני - יצר סרטון המתייחס לעומס הכבד בכבישי ישראל כתוצאה מהיעדר תשתיות ראויות . הסרטון של פולי מילשקו, שזיכה אותה במקום השלישי, התייחס אף הוא לסוגיה זאת, תוך שהיא מדמה את צירי התנועה הפקוקים ברחבי ישראל למערכת הדם האנושית, המתקשה לספק את צרכי הלב.

תחבורה בקצב הלב // פולי מילשקו:

מרכז טאוב נוסד בשנת 1982 במטרה לספק לקובעי המדיניות המובילים בישראל ולציבור הרחב פרספקטיבה מקצועית והצעות למדיניות בתחומי הכלכלה והחברה. צוות החוקרים של המכון, יחד עם מומחים בולטים בתחום המדיניות, עורכים דיונים משותפים וניתוחים פורצי דרך בדבר אופיים, מקורם והיקפם של כמה מהאתגרים החמורים ביותר שהמדינה מתמודדת עמם כיום ובוחנים אפשרויות לפתור אותם. 

המרכז מסתמך על מגוון ערוצי תקשורת מסורתיים וחדשניים, כדי לשלב את העובדות המרכזיות בדיונים מקומיים או בינלאומיים על המדיניות בישראל. מקצועיותו ומעמדו הייחודי כגוף בלתי פוליטי ועצמאי הופכים אותו למקור מוערך ואמין והמחקרים המפורסמים על-ידי מצוטטים תדיר על-ידי קובעי מדיניות בולטים מכל רחבי הקשת הפוליטית. 

בראש העמוד: דימוי מתוך הסרטון של ליאור שקדי (צילומסך)

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>