עובדים מהבית? סטודנטים מהמחלקה לעיצוב פנים מבנה וסביבה מכינים לכם סביבה משרדית חדשנית בפרויקט משותף עם "רהיטי דורון"

איך נראית סביבת העבודה הביתית שלכם? אם לא בורכתם בחלל ייעודי שמוקדש אך ורק לצרכי עבודה, אתם ודאי מכירים את השלב בו המשרד זולג לרחבי הבית ויש צורך לחפש מסמכים בין המטבח לחדר השינה. במסגרת פרויקט משותף עם חברת "רהיטי דורון", מפתחים ומעצבים סטודנטים מהמחלקה לעיצוב פנים מבנה וסביבה פתרונות חכמים וחדשניים עבור המשרד הביתי. 

לאחר מחקר ולימוד מקיפים בנושא עמדות עבודה, על ההתפתחויות והשינויים שעברו בתקופות שונות, התבקשו הסטודנטים לעצב סדרת ריהוט חדשנית, עכשווית, פונקציונלית, אסתטית, יישומית ושיווקית עבור סביבת העבודה הביתית - תחום בענף הריהוט הזוכה לפריחה בשנים האחרונות.

בהנחיית המעצבת והמרצה לי מילוא, ובליווי בכירי חברת הריהוט הוותיקה, בחנו הסטודנטים את האלמנטים ההכרחיים לסביבת העבודה הביתית, את הפונקציות שעל הרהיטים המוצעים למלא ואת היתרונות והחסרונות של שימוש בחומרים, צבעים וטקסטורות שונות. 

בתחילת התהליך סיירו הסטודנטים במפעל הייצור של "רהיטי דורון", שמעו על מערך הייצור התעשייתי ועל תפיסות החברה וביקרו באולם התצוגה המרכזי, שם התרשמו מהמוצרים המוגמרים. מכאן ניגשו לפיתוח רעיונות חדשים ולהצגת חלופות לפתרונות הריהוט המוצעים כיום בשוק, תוך התייחסות למרחב עבודה ספציפי שבחרו - בין אם מדובר בחלל ייעודי ונפרד, בין אם בחלל קיים (סלון, מטבח, חדר שינה וכו').

כחלק מהתפיסה של שילוב בין האקדמיה לתעשייה והכנת הסטודנטים ל"חייים האמיתיים", השתתפו בהגשות הביניים נציגי "רהיטי דורון", שתפקדו על-תקן ה"לקוח" מולו יש להצדיק את הבחירות העיצוביות והפרקטיות של הפרויקטים השונים.

לאור ההערות, הביקורות והתובנות שחלקו מומחי "רהיטי דורון" מניסיונם המקצועי העשיר - הן ברובד העיצובי, הן מבחינת הייצור והכדאיות הכלכלית והן מבחינה שיווקית - ליטשו והידקו הסטודנטים את הצעותיהם לכל אורך העבודה, תוך שהם לומדים על המגבלות והאילוצים בהם יש להתחשב בפרויקט מסחרי מסוג זה. 

בסופו של הקורס ייבחרו 3 פרויקטים מובילים שייזכו במלגה מטעם "רהיטי דורון" ואף תיבחן האפשרות לייצר אותם בחברה!

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים