ראש המסלול למים וסביבה במחלקה להנדסה כימית הוזמן לייעץ לממשלת סינגפור על טיפול בשפכים

איך מתמודדים ברמה הלאומית עם שפכים תעשייתיים ומונעים זיהום סביבתי? פרופ' חיים שיינדורף - ראש המסלול למים וסביבה במחלקה להנדסה כימית - השתתף בפאנל מומחים בינלאומי שייעץ לממשלת סינגפור על אמצעים לטיפול ושימוש חוזר בשפכי תעשייה.

שיינדורף הוזמן על-ידי המשרד לאנרגיה ולהגנת הסביבה של המדינה, כחלק ממהלך לאומי למציאת פתרונות לנושא באמצעות הקצאת תקציבים נכבדים לפרויקטים יישומיים של מחקר ופיתוח טכנולוגיות מתאימות בתעשיות מסורתיות, בהן בתי זיקוק, תעשיות פטרוכימיות, תעשיות מזון ומיקרואלקטרוניקה.

יחד עם מומחים מובילים בתחום מרחבי העולם, הוא סיפק את המלצותיו בנוגע לפרויקטיים שראוי להעניק להם תמיכה ממשלתית. באופן זה תוכל המדינה לשפר באופן משמעותי את מאזן המים ולמנוע זיהום אוויר. במסגרת זאת, התבקש להמשיך וללוות את המיזמים השונים, לעקוב ולדווח לגורמים הממשלתיים האחראים על ההתקדמותם ולהמליץ על הכיוונים הרצויים בתפעולם.

פרופ' שיינדורף ציין כי פרוייקטים מסוג זה רלוונטיים גם לישראל וכי יש מקום לבדוק אפשרויות של שיתופי פעולה בינלאומיים בתחום. בתוך כך, הוסיף כי "למסלול מים וסביבה במחלקה להנדסה כימית בשנקר, יחד עם המרצים והסטודנטים הלומדים בו לתואר ראשון ושני, יש את היכולת להשתלב בפרוייקטים של מחקר יישומי ופיתוח טכנולוגיות מתקדמות".

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים