חן כהן, בוגרת המחלקה לעיצוב אופנה, בשבוע האופנה בהודו

חן כהן, בוגרת מחזור 2009 במחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, נבחרה לייצג את ישראל בשבוע האופנה ההודי (IIFW), מאורע בינלאומי אשר יתקיים השנה בין ה – 3-5 לדצמבר 2009 בעיר ניו דלהי. במסגרת אירועי השבוע יעלו על המסלול מספר תצוגות אופנה מידי יום, בנוסף, תוצגנה הקוקלציות המשתתפות בתערוכה.

שבוע האופנה, מתקיים בהודו מאז שנת 1993 , השנה בה פתחה הודו את שווקיה לעסקים בין לאומיים. בתצוגות ובתערוכה יציגו מעצבים מוערכים, ותיקים וצעירים כאחד, מכ – 20 מדינות בינהן: ארה"ב, צרפת, איטליה, ספרד, הולנד, יוון, ישראל, סין, טנזניה, טורקיה, רוסיה, שוודיה, קנדה, אנגליה, סלובקיה, ברזיל, פרו וכמובן, הודו. 

 
המעצבים המשתתפים נתבקשו להציג קולקציה של כ 25– 20 פריטים. חן כהן, בוגרת שנקר, הנציגה הישראלית היחידה בהודו, נבחרה על ידי בריאן גודבולד שהגיע לישראל לצורך ביקורות הגמר במחלקה לעיצוב אופנה והתרשם מעבודותה. גודבולד שימש במשך 20 שנה המעצב הראשי של מרקס & ספנסר וכיום בעלים של חברת סריגים בספרד.
את איטלייה ייצג אנטוניו בררדי ורמון גרילו (ramon gurillo) ייצג את ספרד.

לצורך ההשתתפות באירוע, שוקדת חן בימים אלו על הרחבת הקולקציה בהתאם לדרישות המארגנים. ההשראה לקולקציה "ירושלים של זהב" היא האגדה התלמודית על רבי עקיבא ואישתו רחל אשר חיו בעוני במתבן . בעוד הרבי מלקט את הקש משיערה של רחל רעייתו, הבטיח לה שיום יבוא והוא יתעשר ויביא לה "ירושלים של זהב", אשר היה סוג של תכשיט רב ערך ומפואר באותה תקופה.
הקולקציה מנהלת דיאלוג בין בגד לתכשיט, הצגת העושר דרך העוני, ירושלים של מעלה לעומת ירושלים של מטה. הדיאלוג בין העושר לעוני בא לידי ביטוי בתצוגה מרהיבה שעושה שימוש בחומרים זניחים ופשוטים.
טכניקות: סריגה בעור, וגילדינג.
חומרים: מתכות מעולם הבניה, סיבי אנג'לינה, חוטי ריקמה, בדי כותנות וגזה.

כהן סימה השנה את לימודיה, בהצטיינות, ובעתיד שואפת לעסוק בעיצוב שמלות כלה וערב. במהלך לימודיה זכתה במספר פרסי הצטיינות ובקיץ 2008 התמחתה בהלבשה תחתונה , בחברת מרקס & ספנסר בלונדון במשך 3 חודשים.

בפברואר השנה הוצגה שמלת כלה ייחודית שעצבה בתערוכה "הישרדות בחוה" , באצירתה של מאיה דבש, ובתערוכה "חם בעיצוב", בגלריה לורבר בשנקר, באצירתו של פרופ' ירום ורדימון, דיקן הפקולטה לעיצוב בשנקר. 
 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים