מדעני שנקר בקולומביה

כנסים

משלחת מדענים משנקר זוכה לקבלת פנים חמה בקולומביה, למרות המתיחות הפוליטית

בוגוטה, קרטחנה, קולומביה – 7 ביוני 2024 – פרופ' שמואל קניג – סגן נשיא שנקר וראש הרשות למחקר, יצירה ופיתוח, ופרופ' חנה דודיוק – ראשת התואר השני להנדסת חומרים פולימרים, זכו לקבלת פנים חמה במהלך ביקורם האחרון באוניברסיטת Los Andes בבוגוטה ובכנס השנתי של ה-Polymer Processing Society בקרטחנה, קולומביה.

ביקורם של פרופ' קניג ופרופ' דודיוק התקיים ביום העצמאות ה-76 של ישראל, שצוין גם באוניברסיטת Los Andes, החוגגת 76 שנה להיווסדה. אירוע מיוחד זה התקיים במחלקה להנדסת פלסטיקה וגומי, בהובלת פרופ' Jorge Medina.

למרות המתיחות הפוליטית בין ישראל לקולומביה, קבלת הפנים שזכו לה האורחים הישראלים הייתה ידידותית ונעימה ביותר. במהלך הרצאתם בפני פורום סטודנטים לתארים גבוהים, הציגו פרופ' קניג ופרופ' דודיוק את מחקריהם פורצי הדרך בשנקר, תוך עוררות עניין רב בקרב הקהל. בהמשך, התקיימו מפגשים אישיים עם סטודנטים, בהם הוצגו מחקריהם של אלו. מפגשים אלו הדגישו את החשיבות הרבה של שיתוף פעולה בינלאומי בתחום המדע, וחיזקו את הקשרים האקדמיים בין ישראל לקולומביה, למרות האתגרים הפוליטיים.

(משמאל לימין): פרופ' חורחה מדינה, פרופ' חנה דודיוק, פרופ' שמואל קניג

בהמשך ביקורם, השתתפו פרופ' קניג ופרופ' דודיוק בכנס השנתי של האגודה הבינלאומית Polymer Processing Society שנערך בקרטחנה. במסגרת הכנס, העניקו השניים הרצאה מרכזית בנושא "Processing of Biodegradable Polymers", תוך הצגת מחקריהם החדשניים בתחום הפולימרים המתכלים. כמו כן, הושק בכנס ספר חדש בעריכתם של פרופ' קניג ופרופ' עמוס אופיר, "Processing of Biodegradable Polymers", אשר זכה לשבחים רבים בקהילה המדעית הבינלאומית.

ביקורם המוצלח של פרופ' קניג ופרופ' דודיוק בקולומביה מדגיש את חשיבות שיתוף הפעולה הבינלאומי בתחום המדע והטכנולוגיה, וחיזק את הקשרים האקדמיים בין ישראל לקולומביה. יתרה מזאת, הביקור מהווה הוכחה נוספת לכך שגם בעתות של מתיחות פוליטית, ניתן למצוא דרכים לקיים שיתופי פעולה פוריים ומועילים בין אנשים מכל רחבי העולם.

בודק...