אמנות בשדה המורחב: האמן הסנגלי עומר בא יספר על עבודתו ועל המרחב התרבותי בו הוא חי ויוצר בין מזרח למערב

13/11/14 12:30 - 13:45 בנין עלית: ז'בוטינסקי 8, רמת-גן

האמן והצייר הסנגלי עומר בא (Omar Ba) יתארח במחלקה לאמנות רב-תחומית ויספר על עבודתו חוצת היבשות ועל המרחב התרבותי בין מזרח למערב, בו הוא חי, פועל ויוצר.

בא נולד בסנגל שבמערב אפריקה, חי ויוצר בשנים האחרונות בז'נבה, שווייץ. עבודותיו משקפות את המתח בין זכרונותיו מארץ מולדתו למציאות חייו באירופה והן משלבות בין פולקלור ומוטיבים שבטיים-מסורתיים לטכנולוגיות מתקדמות והשפעות של תרבות פופולרית.

בשנים האחרונות הציג מעבודותיו בתערוכות יחיד וקבוצתיות ברחבי העולם, בין היתר בביאלנה של דקר (סנגל, 2014), בגלרית היילס בלונדון (2011) ובהיכל האמנות של אאורו (שווייץ, 2012). בשנת 2011  הוענק לו פרס האמנות היוקרתי של שווייץ ויצירותיו מצויות באוספים של מוזיאונים וגלריות מובילות.

תיבת פנדורה: חלק מיצירה של עומר בא

ביקורו של בא במחלקה לאמנות רב-תחומית הוא חלק משיתוף פעולה אקדמי עם הגלריה ללימודי אפריקה, במסגרתה יעביר סדנת-אמן לסטודנטים משנה ג' בסמינר הרב-תחומי המוקדש לעולם הפוסטמודרני הגלוקלי.

הסמינר המחלקתי המתקדם עוסק בעיר הגלובלית, באורבניות ובשאלות הנוגעות למקומו של הפרט במרחב הפוסט-מודרני, בדגש על המתרחש באפריקה.

במסגרת הקורס - אותו מנחים גלעד אפרת, ינאי טויסטר ואתי אברג'יל -  מתוודעים הסטודנטים לצומת ההיסטורי של התפרקות הקולוניאליזם המערבי במחצית השניה של המאה ה-20, תוך התפתחות מחשבה ביקורתית והיווצרותו של מרחב רב-תרבותי חדש.

(הדימוי בראש העמוד: "הפלישה מצפון", עבודה של בא משנת 2014)

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים