צהריים בשנקר: נשים ישראליות מעוררות השראה - פאנל העצמה נשית בהנחיית פרופ' יולי תמיר

23/4/13 12:15 - 13:45 אודיטוריום 2000: בניין מיטשל, ידע-עם 8, רמת-גן

מפוליטיקה עד לעסקים, מתרומה חברתית לחדשנות במדע: 4 נשים, 4 תחומי עיסוק, 4 סיפורי הצלחה, 4 נקודות מבט על החיים, הקשיים וההתמודדות מול החברה והעולם. בואו לפגוש נשים מובילות, מנהיגות, מובילות דעה ופורצות דרך בפאנל מיוחד בהנחיית נשיאת שנקר, פרופ' יולי תמיר.

באירוע, שיתקיים במסגרת "צהריים בשנקר" ישתתפו:

  • אסמא אגבארייה-זחאלקה: פעילה פוליטית וחברתית, עומדת בראש  רשימת "דעם" - מפלגת פועלים למען שוויון וצדק חברתי. אגבארייה-זחאלקה הקימה בשנת 2000 את סניף ארגון העובדים "מען" במזרח ירושלים, המסייע לעובדים ולמובטלים, היתה בין מובילי המאבק למען הדיור ביפו, עמדה בראש פרויקט להגנה על נפגעי תוכנית ויסקונסין. בתוך כך, היא מעורבת בחינוך בני נוער הודים וערבים למען שינוי חברתי ובמפגשים ביניהם, פעילה למען שוויון ותעסוקה הוגנת לנשים בכלל וערביות בפרט. 
  • פרופ' חנה דודיוק: ראש המחלקה להנדסת פלסטיקה בשנקר ואחת החוקרות המובילות בתחומה. מתמחה בחקר טכנולוגיות של הדבקות ודבקים, פולימרים ויישומי ננו-טכנולוגיה ובפיתוחים הקשורים אליהם בתעשיה. בין השנים 1991-1997 ניהלה דודיוק את היחידה לחומרים ותהליכים ברפא"ל ובכך האישה הראשונה שהגיע לתפקיד בכיר מסוג זה בתעשיות הבטחוניות.
    במהלך השנים פרסמה כ-100 מאמרים בעתונות המדעית הבינלאומית והוזמנה להרצות בכנסים מקצועיים ברחבי העולם. היא כיהנה כנשיאת האגודה הישראלית לפולימרים ולפלסטיקה ושימשה כנציגת ישראל בוועדת החומרים וטכנולוגיות תעשייתיות (Brite-Euram) של הקהילה האירופית מטעם משרד המסחר והתעשייה. 
  • עדי אלטשולר: מייסדת "כנפיים של קרמבו" - תנועת נוער יחידה מסוגה בעולם המוקדשת לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים. הארגון קולט ילדים רבי נכויות (מגבלות פיזיות/ קוגניטיביות/ מרחביות/ חושיות/ תקשורתיות) ונותנת מענה לצרכים החברתיים שלהם, תוך פיתוח מיומנויות חברתיות בינם לבין עצמם ובינם לבין החונכים שלהם.
    אלטושלר הקימה את התנועה בהיותה בת 16 בלבד, בזמן ששימשה כחונכת-מתנדבת לילד בן 12 עם שיתוק מוחין. כיום מתנדבים בתנועה כ-1500 ילדים ובני נוער, צעירים בשנת שירות וסטודנטים, יחד איתם תורמים ומסייעים גם הורים, אנשי מקצועי ובוגרי התנועה.
  • לילך אשר-טופילסקי: מנהלת החטיבה הקמעונאית של בנק הפועלים, המשנה למנכ"ל ואחראית על כל מערך הסניפים. בעלת תואר ראשון בכלכלה וניהול מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני במנהל עסקים מביה"ס קלוג נורתווסטרן בשיקגו. את דרכה בבנק הפועלים החלה אשר-טופיפלסקי כעוזרת אישית של המנכ"ל דאז, שלמה נחמה. בטלה בהישגיה כמנהלת התחום המקוון של הבנק (E-banking) ובהמשך מונתה כאחראית על חטיבת האסטרטגיה.  

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים