צהריים בשנקר: בועז כהן מפרק את החומה של פינק-פלויד

7/1/14 12:30 - 13:45 אודיטוריום 2000: בניין מיטשל, ידע-עם 8, רמת-גן

אוטוביוגרפיה שהפכה לתקליט כפול, שהפך לסדרת מופעים, שתורגמו לסרט קולנוע בבימויו של אלן פרקר: "החומה" של פינק פלויד - אחת היצירות החשובות של המאה ה-20 - סיכמה את שנות ה-70 של המאה ה-20 והיממה את התרבות המערבית עם יצירה שהדהדה עמוק אל תוך המאה ה-21.

פינק פלויד, בהנהגתו של רוג'ר ווטרס, הציגה לעולם יצירה מטלטלת, נוקבת ומלאת השראה, שעוסקת בחלומות ובסיוטים, בילדות ללא אב, באם חרדתית חונקת ומגוננת, במערכת חינוך שמרנית, תעשייתית ונטולת חמלה, במורים מרי-נפש המושפלים בידי נשים כוחניות בלילות ונוקמים בתלמידיהם בימים, בזהות מינית שסועה ומבולבלת, בפחד מפני נשיות וסקס וריקבון מוסרי מוחלט, בפחד מפני שובה של המפלצת הנאצית ועליית כוחו של הפאשיזם ובהסתייגות המוחלטת מהרוק שהפך מאמנות לפולחן-אלילים.

במסגרת סדרת ההרצאות של היחידה ללימודי תרבות "צהריים בשנקר", יתארח העורך, השדרן והמוזיקאי בועז כהן ויפרק את החומה למרכיביה.

כהן יציג את החומרים מהן עשויות יצירות מופת ויבחן את הרלוונטיות בתובנה של ווטרס כי "רוקנרול מונע מתאוות-בצע במסווה של בידור, בדיוק כמו שמלחמה הפכה להיות תאוות בצע במסווה של פוליטיקה".

בועז כהן הוא עורך, כותב, מוזיקאי ושדרן ברדיו 88FM. למעלה מ-25 שנה כתב בעיתונות הישראלית, בין היתר ב"ידיעות אחרונות", "הארץ", "מעריב" ו"חדשות" (ז"ל). היה חבר בלהקות פונץ' והחשמליות, הלחין וניגן עם יוסי בבליקי, ניהל אמנותית את פסטיבל אולטרסאונד (2006) והפיק 3 ערבי משוררים בתיאטרון תמונע. בתוך כך, הוא משמש כיועץ אסטרטגי לאמנים, מוסדות וארגונים בנושאי הפקות מופעי תרבות ומרצה בנושאי רדיו, ספרות ותרבות.

בימים אלו החל כהן לעבוד על ספר הביכורים שלו, הכולל סיפורים אישיים וזכרונות משפחתיים לצלילי מוזיקה ותקליטים.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים