צהריים בשנקר: הרצאה של המעצבים והיוצרים הבינלאומיים בנדיקט גרוס וקובי ברחד

29/4/14 12:30 - 13:45 אודיטוריום 2000: בניין מיטשל, ידע-עם 8, רמת-גן

איך כותבים וקוראים נופים וכיצד משפיעה הטכנולוגיה החדשה של ימינו על התרבות? המעצבים והיוצרים הבינלאומיים בנדיקט גרוס וקובי ברחד יתארחו בסדרת ההרצאות "צהריים בשנקר" ויספרו על עבודתם ועל תפיסותיהם החברתיות בנוגע לעיצוב ומעורבות חברתית.

גרוס וברחד הם בוגרי תואר שני בקולג' המלכותי של לונדון, שם התמחו בעיצוב ממשקים. עבודותיהם הוצגו ופורסמו במוזיאונים, גלריות ומגזינים בינלאומיים ואף זיכו אותם בפרסים יוקרתיים.

השניים יתארחו במחלקה לתקשורת חזותית, בה יעבירו סדנת אמן לסטודנטים בנושאים של קוד פתוח.

גרוס, שחי ויוצר בשטוטגרט, מרבה לעסוק בעיבוד ועיצוב נתונים ויצר מגוון עבודות המבוססות על ויזואליציה מקורית שלהם.  בתוך כך, הוא עומד מאחורי פרויקט "Basil Jr", שבמרכזו ספריית קוד פתוח לתוכנת העימוד המקצועית Indesign, המאפשרת למעצבים לפתח כלים עצמיים ותלויי רעיון ובריף, המנותקים מהמסגרת ההרמטית שמכתיבות חברות התוכנה הגדולות

ברחד - מאייר ומעצב ספרים - היה שותף לפרויקט "Future of writing" ואף זכה לאחרונה במענק סנדברג למחקר ופיתוח של חלופות לספר המודפס בעידן הדיגיטלי.

בסדנה שיעבירו במחלקה לתקשורת חזותית הם יבחנו את השפעת הקוד הפתוח על תהליכים טכנולוגיים ותרבותיים, תוך עיסוק בשאלות של בעלות, סמכות, שימור, אותנטיות, כתיבה וקניין רוחני. באופן זה יאפשרו לסטודנטים לחקור ולהבין את התיישנות המדיה המודפסת, כמו גם את השלכות החלופות של ימינו.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים