פרופ' אופיר עמוס

ראש המחלקה להנדסת חומרים פולימרים

ממקימי המחלקה להנדסת פולימרים ופלסטיקה בשנקר וחוקר בכיר בתחומי הפלסטיקה והפולימרים. מנהל במשך שנים ארוכות פרויקטים של מחקר ופיתוח, עבודותיו מתפרסמות בספרות המקצועית המובילה בעולם והוא מוזמן להשתתף בכנסים חשובים רבים בתחום בארץ ובעולם.

פרופ' אופיר סיים בהצטיינות לימודי תואר שלישי (PhD) באוניברסיטת Loughborough הבריטית לאחר חמש שנות התמחות בטכנולוגיות של פולימרים. את התואר השני השלים בהצטיינות באותו המוסד, וקודם לכך היה בוגר מצטיין של הפקולטה להנדסה כימית (B.Sc) בטכניון בחיפה.

בין השנים 1991-1987 שימש פרופ' אופיר כמנהל הנדסה ומו"פ בתעשיית הפלסטיקה הישראלית, כמו גם באחת מחברות הבת של Solvay בהולנד. לאחר מכן נבחר להיות יועץ טכנולוגי בכיר בחברה הסקוטית Reliance Industries ובשנת 1996 הצטרף כמדען בכיר למרכז הפלסטיקה והגומי בשנקר. בשנים 2003-2002 כיהן כנשיא האגודה הישראלית לפולימרים ולפלסטיקה ובשנת 2010 קיבל דרגת פרופ' חבר בשנקר. מאז משנת 2014 הוא מכהן כמנכ"ל מרכז הפלסטיקה והגומי לישראל.

תחומי מומחיות ומחקר עיקריים של פרופ' אופיר: מערכות פולימריות היברידיות וננו-מרוכבות, ביו-פולימרים מתכלים ביולוגית, מערכות פולימריות 'חכמות' לטכנולוגיות ויישומים מתקדמים, טכנולוגיות לעיבוד של חומרים פולימריים.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים