ברוכים הבאים למחלקה לעיצוב תכשיטים

אנחנו נמצאים בתקופה מיוחדת, ממש במהפיכה תרבותית/טכנולוגית. מעצב התכשיטים המודרני צריך לדעת להתחשב בשינויים המתהווים, להבין שעליו להיפתח לטכנולוגיות ושיטות ייצור חדשות המציפות אותנו, לדעת לשלב בין מסורת לחדשנות.

קיימות טכנולוגיות בצורפות, חלקן בנות אלפי שנים, שאין להן תחליף. את שולחן הצורפים לא ניתן להחליף עדיין במחשב ובמדפסת תלת-ממד, לכן אנו מקפידים לשמר במחלקה לעיצוב תכשיטים קורסים שבמרכזם עקרונות העבודה הידנית והמסורתית. לצד אלו, מיושמות ומשולבות בתוכנית הלימודים שיטות ייצור חדשניות, בהן: ה-Rapid Prototyping ועיצוב בעזרת תוכנות CAD.

עיצוב: דנה בן עמי

עם היווסדה, הסתמנה המחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר כאחת האטרקטיביות בקרב מועמדים פוטנציאלים בזכות כך שנבנתה על תשתית אקדמית ייחודית; כזאת המצמיחה מתוכה בוגרים עם כלים המאפשרים השתלבות כמעט בכל תחום בקשת התפקידים בענף עיצוב התכשיטים: בין אם כמעצבים בחברות גדולות/יצרניות תכשיטים, בין אם כבעלי סטודיו פרטי. יתר על כן, אלו הבוחרים להמשיך את לימודיהם לתואר שני, מצליחים להתקבל למוסדות מכובדים ומספרים שהם חשים בטחון כאילו הגיעו מצוידים ביכולות הרבה מעבר לאלו של שאר חבריהם לכיתה.

המחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר חרתה על דגלה את השמירה על קשר הדוק בין האקדמיה לתעשיייה, מתוך כוונה לגשר על הפערים בין תקופת הלימודים למציאות ב"עולם האמיתי".

לצד לימודי ליבה בצורפות, עיצוב ותיאוריה, מתנסים הסטודנטים בקורסים מעשיים בשיתוף חברות מוכרות מהתעשייה, המהווים סימולציה לעבודת המעצב (הסטודנט) מול לקוח גדול (החברה). באופן זה, הם צוברים ניסיון התורם לבטחונם המקצועי עם יציאתם מכתלי האקדמיה.

במקביל לעשייה המקומית, משקיעה המחלקה מאמץ רב בקידום קשרים בינלאומיים הכוללים ליווי הגשת מועמדויות לחילופי סטודנטים במוסדות אקדמיים מובילים בחו"ל, בקשות לסטאז', הגשת מועמדויות לפרסים בינלאומיים וקיום סדנאות אמן של מעצבים מובילים ומוכרים מרחבי העולם. 

בזכות מרצים מהשורה הראשונה, יחד עם סטודנטים ובוגרים מוכשרים, מיצבה את עצמה המחלקה לעיצוב תכשיטים כאחת המובילות בתחומה בארץ ובעולם והיא זוכה לחשיפה ולהערכה בינלאומית. 

בראש העמוד: עיצוב של ערן פרנס

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים