דבר ראש המחלקה לעיצוב פנים, מבנה וסביבה

הנוף, המבנה, הפנים והחוץ הם מרחב אחד - פלטפורמה משותפת לחיים, לתודעה ולפרקטיקה של היום יום, שקופה להפרדה של מקצועות (אדריכלות, עיצוב פנים, תכנון נוף). עיצוב הוא היכולת להתבונן בכל החלקים שיוצרים מציאות, להתערב בה באמצעות פעולה פיזית. לכן, שמירה על הרלוונטיות של המעצב כדמות משפיעה על החיים החברתיים, התרבותיים והכלכליים מחייבת התבוננות וניסיון בלתי פוסק להבין את הזמן שלנו.

העצמת פעולתו של הדור הבא של המעצבים לא יכולה להתבסס על ביטחון שברכישת מיומנויות פנים מקצועיות, מעודכנות ככל שיהיו. כדי שבוגר לימודי העיצוב יצליח לחשוף את הזמן והמקום ולהשפיע עליהם, נקודת המוצא שלו צריכה להיות של ספק ואי-נחת כמניע לסקרנות ולפעולה. במקביל, עליו לרכוש יכולת לעיצוב של מקום קונקרטי מחלקים מגוונים, חומריים ושאינם חומריים. לכן מידת הצלחתה של המחלקה נמדדת לא רק בשליטה הטכנית במיומנויות מקצועיות-טכנולוגיות, אלא בעומק ההתלבטות של הבוגר בין הכוחות המעצבים את החברה, התרבות המרחב ועבודתו, ובעוצמת המוטיבציה שלו לפעולה ביחס לכוחות אלו.

בבסיס הלימודים במחלקה עומדת ההנחה כי המעצב המתערב במרחב צריך לפעול, קודם כל, מתוך הכרה במתחים העומדים מאחורי האופן שבו המרחב נראה ומתנהל. לכן, תוכנית הלימודים מאורגנת לפי שאלות על תרבות החיים והמקום כמנוע לחשיבה ולפעולה עיצובית וממזגת בין חקירה של טכנולוגיות אחרונות לעיצוב המרחב, בין למידה של התרבות והחברה בני זמננו, ובין אימון בעיצוב כדרך מחשבה ומיומנות מתקדמת.

אני קוראת לכל מי שרוצה לפעול מול האתגרים חברתיים של זמננו, ומאמין שעיצוב יכול לשנות מציאות- להצטרף אלינו!

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>