תכנית הלימודים לתואר שני בעיצוב

תכנית הלימודים נפרשת על פני שנתיים אקדמיות, והסטודנטים נדרשים להשלים 60 נקודות לשם קבלת התואר "מוסמך בעיצוב" (M.Des). חלוקת נקודות הזכות הנה:  20 נ״ז בקורסי ליבה, 20 נ״ז בקורסי בחירה, 20 נ״ז בעבודה על פרויקט גמר.

הלימודים נמשכים ארבעה סמסטרים ומקנים לסטודנטים את הכלים המעשיים, העיוניים והטכנולוגיים לפיתוח של פרויקטים שמעלים שאלה ומציעים תשובה לסוגיות מגוונות ושיש בהם ממד של חדשנות עיצובית, קונספטואלית, חברתית, סביבתית וטכנולוגית. מערכת הלימודים משלבת עבודת סטודיו, השתתפות בפורום מחלקתי שבועי הדן בעיצוב במאה ה-21, שיעורים עיוניים, סדנאות אמן וסדנאות כתיבה על עיצוב, לצד אפשרות להובלת מחקר עיצוב עצמאי בהנחיה במרכזי ידע שונים בשנקר.

לתכנית הלימודים לשנת תשפ"א לחצו כאן | לסילבוסים לחצו כאן

הלימודים מתקיימים ברביעי אחר הצהריים ובימי חמישי ושישי, כדי לאפשר לסטודנטים עובדים לשלב בין משרה בתעשייה, או עבודה בסטודיו, ובין לימודים בתואר השני, וליצור בקורסי התוכנית נקודות מפגש בין המעצבים ובין המהנדסים הלומדים בתוכנית לתואר שני בעיצוב. תכנון מחודש זה פותח בפני הסטודנטים מערך שלם של קורסי בחירה ומציע התנסות בעבודה משותפת שמטרתו לעודד חשיפה לדפוסי חשיבה שונים, לתכנים מגוונים ולהכין את הבוגרים לעבודות צוות מגוונות.

הלימודים במסגרת התואר השני מציעים, בין היתר:

  • היכרות עם כלים עדכניים בעיצוב, כגון עיצוב גנרטיבי, עיצוב פרמטרי, עיצוב עם ובבינה מלאכותית ועוד.
  • הובלת פרויקט עצמאי במרכז מחקר בתחומים של עיצוב אינטראקציות וחדשנות בטקסטיל
  • קורסים עיוניים, סמינר דיון ונסוח שאלות הקשורות לתקפקידו של המעצב במאה ה-21 וסדנה לכתיבת מניפסט בנושא זה .
  • קורסים בניהול עיצוב ויזמות
  • אפשרות בחירה של קורסים מהתואר השני בעיצוב וכן מהתואר השני בעיצוב ופיתוח משחקים דיגיטליים.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים