תכנית הלימודים לתואר שני בעיצוב

תכנית הלימודים נפרסת על פני שנתיים אקדמיות והסטודנטים נדרשים להשלים 60 נקודות לשם קבלת התואר "מוסמך בעיצוב" (M.des) *.

התוכנית מציעה לסטודנטים מערכת לימודים המכשירה אותם לקראת אינטגרציה של שיטות ותהליכי עיצוב עם עקרונות של חשיבה תיאורטית ביקורתית, בסביבה שהיא רב-תחומית ובין-תחומית באופייה, לקראת יצירת ידע חדש בממשקים שבין התחומים. מערכת הלימודים משלבת עבודת סטודיו, השתתפות בפורום מחלקתי שבועי, שיעורים עיוניים, סדנאות אמן וסדנאות כתיבה על עיצוב, לצד אפשרות להובלת מחקר עיצוב עצמאי תחת הנחייה במרכזי ידע שונים בשנקר.

 >> לחצו כאן לתכנית הלימודים לשנת תש״פ (PDF)

שיעורי החובה בנויים מאשכולות של סטודיו מעשי המלווה בשיעור עיוני, ותכליתם בחינת מטא-שאלות, גישות, תהליכים וטקטיקות שחורגים מתחומה של דיסצפילינה יחידה, ומתן מענה לסוגיות אלו מתוך מנגנונים ותפיסות עולם חוצי-דיסציפלינות. בין שיעורי הבחירה המוצעים לסטודנטים קורסי סטודיו המותחים את גבולות הדיסציפלינות השונות ומפגישים את הסטודנטים עם חדשנות טכנולוגית ותרבותית, החל בעבודה עם סאונד כחומר גלם המשמש ליצירת ממשקים ואינטראקציות וכלה במפגש עם מגמות מתפתחות בתפר בין אמנות, עיצוב ואקטיביזם חברתי. לצד כל אלה, מתוך שאיפה לאיכות ודיוק בעשייה העיצובית עצמה, מתקיימות מסגרות בחירה של כיתות אמן מתחלפות (master-classes), שבהן יוסיפו הסטודנטים וישכללו את היכולות שלהם בתחומי העיצוב בהנחיה צמודה של מנחים-יוצרים מובילים, ויתנסו, בין היתר, בתהליכים של חשיבה יצירתית וספקולטיבית.

לצד שיעורי הסטודיו והקורסים העיוניים, התואר מציע מסגרות של הובלת פרויקטים ומחקרים באופן עצמאי, ופותח לסטודנטים הזדמנות להשתלב במרכזי מחקר ומעבדות ולהוביל תהליכי עבודה עצמאיים ורציפים בליווי מנחה. התהליכים האלה יוכלו להבשיל לפרויקטי גמר.

ימי הלימוד של הסטודנטים המתחילים את שנה א' בשנת תש"פ עברו מימי ג' וד' לימי ד' אחר הצהריים וימי ה'.

צעד זה נועד לאפשר לסטודנטים עובדים לשלב בין משרה בתעשייה או בסטודיו ובין למידה בתואר שני בנוסף ליצירת נקודות מפגש בקורסי בחירה בין המעצבים ובין כיתת המהנדסים הלומדים בתכנית לתואר השני לעיצוב. תכנון מחודש זה פותח בפני הסטודנטים מערך שלם של קורסי בחירה ומציע התנסות בעבודה משותפת.

קורסי בחירה במסגרת התואר השני:

  • קורסים בניהול עיצוב ויזמות
  • כיתות אמן בתחומים של איור, סטוריטלינג, חשיבה יצירתית והמצאתית
  • היכרות עם כלים עדכניים בעיצוב כגון עיצוב גנרטיבי, עיצוב פרמטרי ועיצוב סאונד.
  • הובלת פרויקט עצמאי במרכז מחקר בתחומים של עיצוב אינטראקציות וחדשנות בטקסטיל
  • קורסים עיוניים, סדנת כתיבה למתקדמים וסמינר מרצים אורחים בנושא עתיד העיצוב
  • אפשרות בחירה של קורסים מכיתות המהנדסים ומהתואר השני בפיתוח משחקי מחשב

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>