24 שעות, ידיעות אחרונות: איך כבש קובי הלפרין, בוגר המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, את שוק האופנה הרותח של ניו-יורק?

בסוף החודש תנחת הקולקציה הראשונה של המעצב הישראלי קובי הלפרין בבתי הכלבו היוקרתיים של ניו־יורק, שם הוא חי בשנים האחרונות. מדובר בהישג מרשים מאוד עבור כל מעצב שהוא, והישראלי בוגר שנקר, שמאחוריו 13 שנים כשכיר בבית האופנה של אלי טהרי, יודע להעריך את משמעות הרגע. לא כל אחד זוכה להגיע לידי כך שקולבים ותוויות הנושאים את שמו ואת חתימת ידו נמכרים במקום הכי יוקרתי בעולם.

הלפרין, בוגר בני עקיבא ותלמיד ישיבה מנתניה לשעבר, עשה את זה בגדול. "גדלתי עם כיפה על הראש, אבל בגיל 13 הבנתי שאני רוצה להיות מעצב אופנה. כילד, הייתי מאייר באובססיביות איורי אופנה. כל הגמרות שלי היו מקושקשות באיורי שמלות וגזרות. כשנסעתי עם אמא שלי למעצב אופנה כדי לתפור לה שמלה לבר המצווה שלי, הבנתי שזה מקצוע. נכנסתי לשוק. אז כבר אי־אפשר היה להפריד אותי מהעיפרון".

את הכיפה הוא הוריד לראשונה במבחני הכניסה לשנקר, ועם תחילת הלימודים הוא כבר היה בלעדיה. "כל החיים אמא שלי אמרה לי שאני הכי מוכשר, וכשהגעתי לשנקר הרגשתי שהיא שיקרה לי. מסביבי היו כל כך הרבה אנשים מוכשרים שזה היה בלתי נתפס. החלטתי להוכיח לעצמי שאמא שלי צדקה וקרעתי את עצמי עד שהפכתי להיות חביב המורים", הוא צוחק. 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים