וואלה! תרבות: הקווים קמים לתחייה - הצצה לתערוכת "קרשנדו" שיצרו מרצים, בוגרים וסטודנטים מהמחלקה לתקשורת חזותית בשנקר

בעולם המוזיקה, מתייחס המושג "קרשנדו" להגברה או התגברות הדרגתית של עוצמת הנגינה. אבל איך הוא נראה מחוץ לספר התווים? מרצים, בוגרים וסטודנטים של המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר יצרו סדרת איורים נעים הממחישים את המושג המוזיקלי, ויציגו אותם בתערוכה מיוחדת במסגרת שבוע האיור ה-II של תל-אביב.

"איור, הוא איור, הוא איור - בין אם הוא מודפס על נייר, כפי שאנחנו מכירים לרוב, ובין אם הוא זז על מסך", אומר איתמר דאובה, ראש המסלול לאיור במחלקה לתקשורת חזותית ואחד מאוצרי תערוכת "קרשנדו.

"הרעיון להציג איורים בתנועה עלה לאור נוכחותם ההולכת וגדלה של מסכים בחיינו - החל מהטלפון הסלולארי, דרך המחשב והטאבלט עד לטלוויזיה ולקולנוע. אלו מעוררים דרישה וציפייה לדימויים "חיים" המשתמשים בציר הזמן, שהוא חלק בלתי נפרד מעולם זה".


עבודה של יעל בוגן, מתוך תערוכת "קרשנדו" (יח"צ)

האיורים יוצגו בתערוכה על גבי מסכים דיגיטליים, כשכל אחד מהם מציג פרשנות מקורית לתנועה מחזורית מתגברת. "חלק מהעבודות עושות שימוש בתנועה כדי להכניס טוויסט סיפורי/רעיוני לאיור", מסביר דאובה, "חלקן משתמשות בתנועה כדי להעצים או להדגיש את ההתרחשות כפי שהיא, אך בכולן ציר הזמן הופך לכלי משמעותי ובלתי נפרד מהדימוי".

בראש העמוד: איור של עובדיה בנישו, בוגר המחלקה לתקשורת חזותית (יח"צ)

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים